Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Populistické gesto? Maláčová chce rekordně zvýšit minimální mzdu

POLITIKA
Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) je přesvědčena, že jsou Češi jen chudými příbuznými v Evropě. Je nespokojena s výší minimální mzdy, která je šestá nejnižší v Evropské unii. A tento stav chce razantně změnit. Někteří lidé si na sociálních sítích ale myslí, že jde jen o jakýsi výkřik do tmy...

Maláčovou rozčílila současná výše minimální mzdy, která ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie je ostudná… Minimální mzda v Česku je v současnosti 13 350 korun. „Už mě vážně nebaví, že nás má Evropa za chudé příbuzné. Vás ano? Opravdu je nutné stále dokolečka vysvětlovat, že Češi si zaslouží lepší výplatu? Makají stejně jako jinde, kolikrát i víc!“ prohlásila Jana Maláčová.

Hůře než Češi jsou na tom jen Lotyši, Rumuni, Maďaři a Chorvati, ale i Bulhaři, kteří mají v přepočtu necelých 7400 korun. Česká republika je ale zároveň v žebříčku sedmou zemí s nejnižšími životními náklady. „Navrhuji zvýšení minimální mzdy na 14 700 korun. Nechci, aby Česko bylo posledním ostrůvkem levné práce ve střední Evropě!“ dodala.

Zvýšení o 1350 korun by bylo rekordním posunem minimální mzdy. Krok Maláčové se lidem líbí, na druhou stranu si někteří také myslí, že může jít o populistické gesto. Není tajemstvím, že ČSSD je v předvolebních průzkumech stranou, která se hluboce propadá.

Mohlo by vás zajímat

Další články