Velké černé oči, hustá černá hříva a nesmělý úsměv. Je to ona, Selena Gomez (22).

Selena se svým obličejem měla už odmalička dané, že se bude pohybovat mezi celebritami, i když nikdo asi nečekal, že to dotáhne tak daleko. Přestože je Američanka narozená v Texasu, její vzhled se typické představě o Američankách vymyká.

Její matka, divadelní herečka Amanda Teefey má italský původ a otec Seleny Richard Joel Gomez je Mexičan. Čímž se vysvětluje i exotický vzhled zpěvačky.

Po vzoru své matky, chtěla být Selena nejdříve herečkou, kariéru započala už v sedmi letech, kdy si zahrála malou Giannu v seriálu Barney a jeho přátelé. Ten největší boom nastal ale až poté, co byla v roce 2004 objevena na hromadném castingu v USA televizí Disney Channel.

Na začátku roku 2007 byla Selena Gomez obsazena do nového seriálu studia Disney Kouzelníci z Waverly jako Alex Russo, jedna ze tří hlavních postav. Premiéru seriálu sledovalo 5,9 milionů diváků a seriál se hned stal hitem. Dvakrát dokonce získal cenu Emmy.

V dubnu 2008 ji Lacey Rose z Forbesu zařadila na páté místo ve svém žebříčku „Osm nejlepších dětských umělců ke sledování“ a popsala ji jako „multitalentovanou teenagerku“. A od té doby hvězda Seleny stále jen stoupá.

Jediné zakopnutí přišlo v podobě hodně nevydařeného přítele Justina Biebra, ale z toho už je holka taky vyléčená. Naštěstí!