Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Poprvé v historii: Na Karvinsku rozprášili temný drogový gang, kde se cálovalo v kryptoměně

Zdroj: Celní správa České republiky
+ Další fotografie
Celníci poprvé zajistili tři čtvrtě milionu korun ve virtuální měně Ethereum a překazili obchod s drogami na darknetu, informovala Celní správa České republiky na svých stránkách. Odhalena byla skupina 7 osob z Karvinska, která nakupovala a nechala si do Česka posílat drogy a látky s hormonálním účinkem. Výnosem z této trestné činnosti byla i virtuální měna Ethereum v hodnotě 750 000 korun. Něco takového se celníkům podařilo poprvé v historii.

Gang měl nejméně od roku 2015 do současné doby nakupovat prostřednictvím darknetu drogy a látky s hormonálním účinkem, které si následně nechával zasílat do ČR. Celníci začali tuto činnost prověřovat v roce 2019.

Počáteční informaci Celní správa získala prostřednictvím zprávy zprostředkované evropským policejním úřadem Europol a bylo spuštěno rozsáhlé pátrání. Akce se zúčastnila i speciální složka správy, konkrétně Skupina operativního nasazení.

Při domovních prohlídkách docházelo k zajímavým nálezům. „Celníci objevili kokain, marihuanu, hašiš, metamfetamin, tablety extáze, MDMA, LSD, anabolické steroidy a jiné látky s hormonálním účinkem. Zajistili dvě vozidla v hodnotě cca 500 000 Kč. Jako výnos z této trestné činnosti byla jednomu z pachatelů zajištěna i virtuální měna Ethereum v hodnotě 750 000 korun,“ píše se v tiskovém prohlášení.

Kryptoměna

Podle Celní správy hlavní pachatel většinu finančních prostředků převáděl do virtuálních měn Bitcoin a Ethereum. U něj byla zajištěna i hardwarová peněženka na virtuální měny a mobilní telefon s nainstalovanou softwarovou peněženku.

Související články

Další články