Za úspěchem Ester Ledecké (22) nestál zázrak, ale ohromná píle. Není tajemstvím, že za sportovní kariéru Ester do značné míry vděčí mamince Zuzaně Ledecké, která jí už v pěti letech vytvořila speciální rituál, jenž dodržuje dodnes.

Během týdne stanula Ledecká na stupni vítězů v Pchjongčchangu hned dvakrát. A v obou případech uprostřed. A málokdo tuší, že takovou zkušenost si prožila už před více než deseti lety. Jako dvanáctiletá totiž vyhrála běh do vrchu ve Špindlerově Mlýně. Svůj debut na „bedně“ si tak odbyla už 22. června 2007.

Radost z dvojitého olympijského zlata má celé Česko. Největší hrdost ale určitě pociťují příbuzní úžasné sportovkyně. Vždyť táta Janek Ledecký (55) sportovní kariéru své dcery financoval. A maminka Zuzana se dodnes stará, aby byla Ester ve správné formě. Svou roli sehrál i brácha Jonáš Ledecký (24), jenž mladší sestře navrhl kombinézy s robotím motivem.

Zkrátka a dobře, už deset let starý Špindlerův Mlýn byl předzvěstí Esteřiny zářné budoucnosti. Na letošních zimních olympijských hrách se to jedině potvrdilo. Ester určitě zdaleka nekončí. Tohle byl teprve začátek a zlatá superhrdinka nám to při nejbližší možné příležitosti zaručeně dokáže.