Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Poprvé na bedně už PŘED 10 LETY: Debut Ester Ledecké na stupni vítězů vám vžene SLZY DO OČÍ!

Bylo jí pouhých 12 let, když poprvé stanula na stupni vítězů.
Zdroj: Petr Kraus/repro ČT
+ Dalších 33 fotografií
Raduje se celé Česko, ale největší hrdost pociťuje rodina Ledeckých. Jejich Esterka (22) to dokázala a ukořistila dvě olympijská zlata. Její dvě triumfální jízdy z Pchjongčchangu už jsou navěky vepsány do historie. Na stupeň vítězů dnes naskakovala jako naprostá profesionálka. Aby také ne, když poprvé na bedně stanula už před deseti lety!

Za úspěchem Ester Ledecké (22) nestál zázrak, ale ohromná píle. Není tajemstvím, že za sportovní kariéru Ester do značné míry vděčí mamince Zuzaně Ledecké, která jí už v pěti letech vytvořila speciální rituál, jenž dodržuje dodnes.

Během týdne stanula Ledecká na stupni vítězů v Pchjongčchangu hned dvakrát. A v obou případech uprostřed. A málokdo tuší, že takovou zkušenost si prožila už před více než deseti lety. Jako dvanáctiletá totiž vyhrála běh do vrchu ve Špindlerově Mlýně. Svůj debut na „bedně“ si tak odbyla už 22. června 2007.

Radost z dvojitého olympijského zlata má celé Česko. Největší hrdost ale určitě pociťují příbuzní úžasné sportovkyně. Vždyť táta Janek Ledecký (55) sportovní kariéru své dcery financoval. A maminka Zuzana se dodnes stará, aby byla Ester ve správné formě. Svou roli sehrál i brácha Jonáš Ledecký (24), jenž mladší sestře navrhl kombinézy s robotím motivem.

Zkrátka a dobře, už deset let starý Špindlerův Mlýn byl předzvěstí Esteřiny zářné budoucnosti. Na letošních zimních olympijských hrách se to jedině potvrdilo. Ester určitě zdaleka nekončí. Tohle byl teprve začátek a zlatá superhrdinka nám to při nejbližší možné příležitosti zaručeně dokáže.

Související články

Další články