Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Poprvé celá pravda o smrti Tomáše Holého (†21): Nebyl svatý, opilý udělal chybu, říká Extra Host Ota Kars

+ Dalších 11 fotografií
Spisovatel a básník Ota Kars má za sebou úspěšnou kariéru, nejvíc pozornosti se mu ale dostalo v souvislosti s životopisem někdejšího slavného dětského herce Tomáše Holého (†21), se kterým ho od čtrnácti let dalších osm roků pojilo velmi intenzivní přátelství. V knize vyvrací spoustu nesmyslů o jeho smrti, třeba i od spekulantů, kteří odmítali, že by tragicky zesnulý mladík měl v krvi alkohol.

Řídil pod vlivem

„Jsou jasná svědectví o tom, že když přijel do hospody, kde byl asi dvě hodiny, nějaká piva tam vypil. Vůbec to neomlouvám, ale Tomáš udělal něco, co tehdy bylo běžný. Bohužel řídit pod vlivem alkoholu se společensky nebralo jako příliš nelegitimní. Tomáš to moc často nedělal, udělal to v tu chvíli jako spousta desetitisíců dalších lidí, ale bohužel to odnesl. Místo toho, aby dostal facku a zlomil si třeba nohu, byl na místě mrtvý,“ řekl v Extra Hostovi Ota Kars

„Oba dva tábory jsou absurdní. Na jednu stranu jeden tvrdí, že patřil mezi zlatou mládež a že jezdil často nalitý na diskotéku, když nebyl bohatý a s maminkou bydlel v 1+1. Nosil třeba i uhlí nebo uklízel. Druhý tábor z něj zase dělal svatého. Dokonce neváhali tvrdit, že viděli policejní protokol, kde prý bylo, že měl Tomáš v krvi 0,02 promile alkoholu. To jsou blbosti. Obě strany jsou děsivé,“ kroutí hlavou muž, který sám sebe označuje za veršotepce a prózorytce.

Ohledně smrti Holého se opravdu objevila různá tvrzení, řadu z nich Ota Kars odmítá

Čtěte také: Ota Kars exkluzivně o osudové nehodě Tomáše Holého a o vztahu s Lucií Bílou

Lži a nepravdy

„Když vynechám nechutné podrobnosti kolem smrti, které jsou částečně nepravdivé, třeba nějaké igelity, nějakého náhodného svědka, který tam vůbec nebyl, rozhodně ale nevyprošťoval, tak nadšenci donedávna tvrdili, že Tomáš určitě nepil, že měl jenom kofolu,“ kroutí hlavou.

Narážel tím třeba na tvrzení oddaného fanouška, který přísahal, že krvácení Holému měl svědek zastavovat igelitem, navíc se také dušoval, že tehdejší student práv prý vůbec nebyl opilý.

V životopise Jmenuju se Tomáš, který Ota Kars napsal, najdeme také svědectví přímo od spolucestujícího z auta, v němž Tomáš zahynul. Málo se dosud vědělo, že si chlapci svou opileckou projížďku nakonec rozmysleli, bohužel ale už bylo pozdě a po návratu zpět k hospodě došlo k nehodě.

Čtěte také: Místo úmrtí Tomáše Holého je v obležení svíček a květin

Rande s Lucií Bílou

Jaká fáma pohřbila Holého týden před jeho skutečnou smrtí? Proč Ota Kars knihu vůbec nechtěl psát a jak ho nakonec přesvědčil tatínek zesnulého kamaráda? Proč kvůli knize dlužil půl roku za nájem? Jaké trauma si při psaní prožil?

Kdy se ve skutečnosti Tomáš Holý rozhodl seknout s natáčením? Za co Tomáš Holý utratil všechny peníze, které dostal za filmování? Jak hovořil o sexu a proč se naopak naprosto vyhýbal povídání o svém herectví? Jak ho dal Ota dohromady s Lucií Bílou Jak se připravoval na první rande se zpěvačkou?

Soutěž

Proč má Ota Kars, Iggy Pop české poezie, rád název své knihy poezie Má láska je kurva? Proč k jiné přidával zapalovač? Jak moc je jeho próza Spratci autobiografií? Jde víc o fikci, nebo o realitu? A jak zvládá kritiky?

Na všechny tyto otázky i mnoho dalších Ota Kars otevřeně odpovídá moderátorce Evě Decastelo (41) ve videu na začátku článku.

Na Instagramu Evy Decastelo navíc můžete soutěžit o kompletní balíček knih (a audioknihu namluvenou Alešem Hámou) s podpisem autora.

Další díl pořadu Extra Host přineseme v neděli 12. dubna 2020.

Předchozí díly

Všechny části pořadu zde

Výběr z předchozích dílů:

Související články

Další články

Nejnovější kauzy