Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Popová legenda Prince je pěkná fajnovka! Zažaloval české fanoušky, že uveřejnili video z jeho koncertu, kolik po Češích požaduje a jak to dopadne?

„Já vás prostě nenávidím, nemůžu s tím nic dělat, no bóže!“
Zdroj: profimedia.cz

Každá hvězda má své manýry, takže asi nikoho nepřekvapí, že i takový zpěvák Prince Rogers Nelson, známý prostě jako Prince, nebude kluk úplně do nepohody. Ačkoliv se holedbá, že své fanoušky bezmezně miluje, dává jim poslední dobou pěkně pokouřit.

To si na vlastní kůži ostatně zažili dva našinci, Dan Chodera a Karina Jindrová. Poté, co na svém facebookovém blogu uveřejnili video z Princova koncertu, přišla jim zajímavá obsílka. Neuvěřitelná pokuta ve výši milion dolarů (tedy kolem 18 milionů korun) za porušování autorských práv!

Prince za poslední půlrok podal již 22 takových žalob, takže Češi nebyli jedinými „obžalovanými“. Dokážeme si představit, jak v těch dvou asi hrklo. Videa z koncertů svých oblíbených interpretů sdílí přece kde kdo!

Princovy žaloby vyvolaly rázem vlny kontroverzních reakcí a rozhořčených poznámek z řad jeho fanoušků. Jeden z nich mu na oficiální stránky napsal vzkaz: „Ano, připouštím, že nelegální šíření hudby je špatné… Ale komu ze svých skalních fanoušků nakopete zadek příště? Bude to smutný pohled, až se o vás bude mluvit jako o někom, kdo dělal úžasnou hudbu a nenáviděl své fanoušky!“

A možná právě obdobné reakce dovedly zpěváka k rozhodnutí, že své žaloby prozatím stáhl.

I kdyby se Princi podařilo zamést celou kauzu pod stůl, důvěru svých fanoušků možná podryl víc, než si připouští. Jeho nové songy se tudíž po internetu asi rychlostí světla šířit už nebudou.

Související články

Další články