Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Poplach v Příbrami: Ozbrojence (28), který držel 8 rukojmí v bance, sebrala policie!

Zdroj: Facebook/Policejní deník
Přepadení
V pátek v odpoledních hodinách došlo v centru Příbrami k ozbrojenému přepadení banky. Osmadvacetiletý pachatel držel uvnitř 9 rukojmí, pak jednoho propustil. Na místě byl policejní vyjednavač a dorazila i zásahová jednotka. Po páté hodině se policistům podařilo pachatele zadržet.

Přibližně o půl třetí vtrhl do banky UniCredit na příbramském náměstí Tomáše Garrigua Masaryka ozbrojený muž. Osmadvacetiletý pachatel uvnitř budovy držel celkem 9 rukojmí.

Po příjezdu policejního vyjednavače a zásahové jednotky jednoho člověka z banky propustil. Informoval o tom iROZHLAS.cz.

Podle policejní mluvčí Moniky Schindlové má u sebe krátkou střelnou zbraň. Zároveň uvedla, že muž nechtěl v bance loupit, ale vyjednávat. Mluvilo se o tom, že chce podávat nějaké trestní oznámení. Policisté kvůli bezpečnosti nechali vyklidit přilehlé okolí. „Zavřeli už i půlku Pražské," napsala jedna z obyvatelek Příbrami na Facebook.

Jak informovala po páté odpoledne Česká televize, policie už pachatele zadržela. Šesti klientům a dvěma zaměstnancům, které držel jako rukojmí, se nic nestalo. Zásah netrval ani tři hodiny.

Související články

Další články