Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Poplach v Bratislavě: Lodě na Dunaji ve velkém ohrožení! Co se stalo?

Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
Slovensko
Patrně vlivem silného vlnobití se v úterý v Bratislavě na Dunaji utrhl ponton s restaurací. Rozbouřená řeka ho začala unášet a všechny lodě se tak ocitly ve velkém nebezpečí. Okamžitě byli zburcováni hasiči, kteří se snažili zamezit škodám.

Na Boží hod se Bratislava neprobudila do zrovna růžového rána. Od brzkých hodin zasahují na Dunaji hasiči. Silný proud řeky totiž v metropoli našich východních sousedů utrhl ponton s restaurací. Ostatní plavidla se tak ocitla v ohrožení, došlo i na přinejmenším jednu srážku s nákladní lodí.

Jak informovala slovenská média, ponton se zastavil v Jaroveckém rameni a začal se potápět. Na místě byl 15 hasičů, kteří měli k dispozici dva speciální čluny.

„Bratislavští hasiči od půl desáté zasahují na Dunaji, kde se odtrhl plavající ponton – restaurace Knajpa. Ponton byl dislokován mezi Euroveou a mostem Apollo. Momentálně ho proud vody unáší, přičemž by se měl nacházet na úrovni Jaroveckého ramena,“ informoval mluvčí hasičů na Facebooku.

„Odtržený ponton už narazil do odstavených plavidel a rozlomil se na dvě části, přičemž další menší části z něj odpadávají. Hasiči se snaží plavající části pontonu ukotvit,“ dodal.

Ponton se nakonec hasičům podařilo upevnit a ukotvit na opačném břehu. V odpoledních hodinách už nehrozily lodní dopravě žádné komplikace.

Související články

Další články