Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Popelka Libuška Šafránková slaví 65: Který kolega herečce v mládí učaroval?

Naše nejoblíbenější představitelka rolí princezen, herečka Libuše
Šafránková, dnes slaví 65 let.
Zdroj: Facebook/Donšajni
+ Další 4 fotografie
Již mnoho let patří tato usměvavá a půvabná brunetka k nejoblíbenějším herečkám. Sympatie publika a filmových tvůrců si Libuška Šafránková získala nejen svým vzhledem, ale také svými hereckými schopnostmi, které předvedla v řadě úspěšných filmů a pohádek. A právě ty proslavily manželku Josefa Abrháma, která dnes slaví 65. narozeniny, nejvíce.

Libuše Šafránková se narodila v Brně a lásku k herectví v ní probudil nejspíše její tatínek, který byl ochotníkem. Vystudovala tedy brněnskou konzervatoř a následně odjela do Prahy, kde začínala v Divadle za branou.

Před filmovou kamerou debutovala v hlavní roli Barunky v televizním snímku Babička. Z Divadla za branou se přesunula do Činoherního klubu, kde ji čekalo životní setkání – se svou láskou a budoucím manželem Josefem Abrhámem. Toho okouzlila natolik, že kvůli ní údajně podváděl svou tehdejší partnerku Naďu Urbánkovou.

V 70. a 80. letech ztvárňovala hlavně role princezen, z nichž nejznámější je zcela jistě Popelka. Po premiéře pohádky Tři oříšky pro Popelku, která se proslavila i v zahraničí, šla Libuška z role do role. Nezapomenutelná byla i ve filmech, jako je Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Svatební cesta do Jiljí, Vesničko má středisková, Obecná škola či Báječná léta pod psa.

Během natáčení komedie o vodnících prý dokonce zahořela láskou ke svému kolegovi Jaromíru Hanzlíkovi. „Obdivovala jsem ho. Byla to taková normální, příjemná, trošku štiplavá komunikace mezi dvěma mladými lidmi… Nechodili jsme spolu. Ani na to kafe! Já jsem v té době kávu ani nepila. Ale líbil se mi,“ přiznala v rozhovoru pro Blesk herečka před časem.

V posledních letech se Šafránková stáhla z veřejného života. Na povrch se dostaly zprávy, že trpí rakovinou plic. To, že byl její stav vážný, dokazoval i fakt, že se stranila kontaktu s novináři a o její nemoci se pouze spekulovalo. Herečka jen vzkázala médiím, aby respektovala její soukromí, a všem zároveň poděkovala za slova podpory.

Postupem času Libuše Šafránková tu a tam poskytla rozhovor, v němž se nechala slyšet, že se její zdravotní stav lepší. Momentálně ji zaměstnává její nejmilejší role – je pyšnou babičkou a pečuje o vnoučata, která jí do života přinesl její syn Josef Abrhám mladší.

Související články

Další články