Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Popálenému filmaři Lukáši Lázňovskému založili přátelé a rodina sbírku, pomozte také

Zdroj: se souhlasem Lukáš Lázňovský
veřejná sbírka

Popálenému filmovému rekvizitáři, který přišel o nohu, se daří, jeho stav se zlepšuje. Rodina a přátelé vyhlásili na www.donio.cz veřejnou sbírku pro Lukáše Lázňovského. Lidé posílají peníze a také pozitivní vzkazy. Mladý muž umístil na Instagram dojemnou fotografii se synkem.

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Někdy je toto rčení pravdivé a začátkem měsíce sedlo neštěstí na mladého filmaře. Často stačí krátký okamžik a náš život se obrátí vzhůru nohama. V pátek 2. července se obrátil naruby život i Lukášovi, mladému filmovému rekvizitáři a otci čtyřletého Jakuba.

Osudný okamžik

Lukáš pracoval na přípravě rekvizit pro natáčení krimiseriálu, které probíhalo nedaleko autobusového nádraží Florenc v Praze. Náhlý výbuch barelu, který vznikl během řezání jeho víka, nikdo nečekal. Po výbuchu vznikl požár, který popálil tři osoby. Lukáš Lázňovský se bohužel v onen osudný okamžik nacházel místu exploze nejblíže.

Vážné zranění

Mladý otec utrpěl velké popáleniny na obličeji a nohách, jednu dolní končetinu dokonce museli lékaři amputovat. Mladý muž stále leží v nemocnici. Jeho rodina a přátelé jsou si vědomi, že mladého muže čeká ještě mnoho náročných chvil.

Přátelé a rodina se rozhodli, že pro Lukáše a jeho rodinu, která navíc na konci roku očekává dalšího potomka, uspořádají veřejnou sbírku na portálu www.donio.cz/LukasLaznovsky. Prostředky z veřejné sbírky budou použity především na léčbu, rozsáhlé rehabilitace a případnou protézu pro Lukáše. Filmař bude potřebovat jistě i prostředky na péči o děti a zajištění základních životních potřeb. Jako vždy se naštěstí ukazuje, že je mezi námi stále mnoho dobrých srdcí, která v nouzi ráda pomáhají.

Veřejná sbírka pro Lukáše

V současné chvíli je vybráno neuvěřitelných 1 382 512 Kč a do ukončení sbírky zbývá 38 dní. Částka vypadá velkolepě, určitě to však nestačí, vzhledem k mimořádnému životnímu veletoči. Před čtyřmi dny uvedla na sociální síti jeho sympatická manželka Klára Lázňovská: „Krásný den, všem jsem za celou rodinu chtěla poděkovat za podporu, které se nám od Vás dostává, je to úžasné a strašně nás to žene vpřed. Stručné info k Lukyho stavu, cesta bude dlouhá a náročná po všech stránkách, ale dnes je velký den a manžel opouští JIP a přesouvá se na standardní pokoj. Pro nás je to obrovská změna. Luky ukázal neskutečnou sílu, kterou si nedovede nikdo ani představit a máte na tom podíl i Vy. Vaše podpora a vzkazy, které si Luky čte a ženou ho obrovsky dopředu. Děkujeme.“

Dojemná fotografie se synem na IG

Před dvěma dny umístil na svůj IG profil samotný Lukáš Lázňovský dojemnou fotografii se svým synem Jakubem, jak se po 14 dnech setkávají poprvé v nemocnici. V popisku šťastný tatínek, který vidí po dlouhé době milovaného synka, napsal: „Konečně jsem toho našeho prcka viděl jinak než v telefonu nebo zdálky z okna a mohl ho obejmout. Neskutečný pocit! Děkuji všem za podporu!


Související články

Další články