Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Popálená Natálka (6) rozplakala Týnuš: Máme podobný osud, holčičce držím palce

Zdroj: Facebook, archiv
+ Dalších 12 fotografií
Tragédie
Souhra nešťastných okolností na dětském táboře v Rokycanech způsobila malé Natálce (6) nesnesitelné utrpení. Dívenku s vážnými popáleninami na polovině těla letecky přepravili do nemocnice, čeká ji náročná léčba a desítky operací. Příběh statečné bojovnice chytl za srdce i Týnuš Třešničkovou (23), která si před rokem prošla podobným peklem.

Měl to být krásný závěr letních prázdnin, místo dětského smíchu ale zněl na příměstském táboře v Rokycanech pláč. Chemický pokus se instruktorkám vymkl z rukou a třem dětem způsobil popáleniny. Natálčin (6) stav byl natolik vážný, že pro ni musel přispěchat vrtulník.

Dívenka utrpěla na 43 procentech těla popáleniny druhého stupně, na více než 20 procentech pak života ohrožujícího třetího stupně. "Natálčin stav je skutečně vážný: Popáleniny II. B stupně vykazují hluboké poškození kůže až do oblasti škáry. Rána je náchylná k infekci, hojení je komplikované, často za cenu jizev,“ sdělili její příbuzní na Facebooku.

Smutný příběh rozplakal tisíce lidí včetně Týnuš Třešničkové (23), jež si prošla podobným peklem loni v září. Během dovolené v Turecku ji při nehodě v restauraci zasáhly ohnivé plameny ve tváři a na rukou, vážně popálenou měla více než čtvrtinu těla.

„Běžně takové věci nesdílím, ale tohle se mě dotklo, protože moc dobře vím, v jaké situaci je teď rodina Natálky,“ napsala Třešničková. „Potkal ji podobný osud jako mě. Moc Natálce i její rodině držím palce!“ vzkázala youtuberka.

Maminka Natálky musí odejít z práce, aby se o dcerku a další dvě děti mohla postarat. Rodinní přátelé proto pořádají sbírku, která rodině pomůže vyrovnat ztracené finanční prostředky. Příbuzní prosí o jakoukoliv pomoc. Složilo se už bezmála 800 lidí, kteří dohromady přispěli zhruba 670 tisíci korunami.

Kam přispět

Pokud chcete Natálce a její rodině pomoct, můžete přispět na transparentní účet: 4100329063/0800.

Související články

Další články