Češi si prostě nedají říct a nedají. Nosit ponožky v sandálech, to je jako nasazovat si kondom přes trenky, zastrkovat si svetr do kalhot nebo lízat nerozbalené eskymo. Jde to, ale u všeho budete vypadat dost blbě.

Sandály do každé rodiny! Od pondělí se na sociálních sítích šíří fotka letáků jednoho českého supermarketu, který má „v akci“ sandály za „výhodnou cenu 290 Kč“, když si je pořídíte, dostanete k tomu navíc „ZDARMA 2pack ponožek“. Smutné na tom je, že je u sandálů fotka české vlajky a text „Česká klasika“. Masaryk by se v hrobě obracel, kdyby věděl, k jakému hnusu je symbol české státnosti propůjčen.

Dalo by se říct, že tenhle, nedá se to nazvat ani módní výstřelek, rozdělil Čechy na dva tábory. Jeden se za fusekle v sandálech bude bít do prsou a vykřikovat, že jde přece o pohodlí. Druhá strana se té první bude smát a označovat je za křupany.

Říká se žij a nech žít, ale co si můžete myslet o člověku, který si ráno navlékne ponožky a vleze v nich do sandálů, už samo o sobě tak hnusné obuvi? Pohodlí je sice fajn, ale je to buranství. Tím, co na sobě nosíte, nevyjadřujete jen svoje postavení ve společnosti, svůj sociální status, ale svým oblečením, vhodně voleným, vyjadřujete i úctu k lidem. Dokážu si představit, jak teď stavíte oči v sloup, že vám to může být jedno, že vy se můžete nad nějakou módu a cizí lidi povznést, pak se ale nedivte, když vás nikdo nebude brát vážně, bude vás brát podle toho, jak se oblékáte. Povrchní? Nemyslím si.

Před třemi lety médii letěla zpráva, že Češi jsou v nošení ponožek v sandálech vlastně průkopníci, na přehlídková mola se totiž v tu dobu dostala kolekce Louise Vuittona. Už nikdo čtenářům ale neřekl, že šlo o sice luxusní výstřelek z kvalitních materiálů, nedočkal se ale mezi zákazníky módního domu většího ohlasu. Přesto se Češi plácali po zádech, že jen díky nim se tenhle český turistický kroj dostal do světa.

Co myslíte vy? Jde o národní povinnost, nebo korunovaný hnus? Máte doma sandály? Nosíte je a v nich ponožky? Napište nám do diskuze pod článkem.