Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ponížila Čechy kvůli jejich malosti a zbabělosti? Reakce na Emmu Smetanu, která vás dostane!

Emma leze mnoha Čechům krkem
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
GLOSA: Emma Smetana (30) prohlásila, že v dnešní době moc nechápe patriotismus a že na Češích jí vadí malost a zbabělost. Podle mě má naprostou pravdu.

Možná se budete divit, že si troufnu mít jiný názor než kolega z původního článku. V eXtra.cz máme ale naprostou demokracii (vyjma povinného pondělního bičování, abychom si zase moc nevyskakovali), takže jsem dostal volnou ruku. Jen musím třikrát pozpátku oběhnout Prahu za to, že jsem to s tím opačným názorem přehnal. ;-)

Mně osobně však připadá to, co Emma v pořadu PeepShow prohlásila, skutečně jako pravda. Co je naopak špatně, to jsou vulgární urážky v diskusi pod videem, které jen potvrzují její myšlenky.

Dobroserka není urážka

Tenhle pořad má formát, v němž padají otázky a vy na ně pár slovy odpovídáte. Není tak prostor myšlenky rozvést, ale těm, co Emmu nenávidí, to stačilo na to, aby ji virtuálně postavili ke kůlu a zapálili jako „svini havloidní a dobroserskou“. Jako by to vlastně od takových lidí nebyly lichotky.

Některé lidi rozčílila už tím, když prohlásila, že v dnešní situaci moc nechápe patriotismus. Vůbec se jí nedivím. Je to holka, která má české i francouzské občanství, zcestovala svět, anglicky nebo francouzsky umí na úrovni češtiny a má přátele z celého světa. V dnešní globalizované době takových mladých, studovaných a kosmopolitních lidí přibývá a většina z nich se cítí fakt být víc Evropany než Čechy, Němci nebo Poláky. Což ale neznamená, že nemají tu zemičku kolem hory Říp rádi.

Slušnočeši zuří

Jen se hloupě jako různí xenofobové a náckové a vůbec takzvaní Slušnočeši neohánějí jimi zprofanovaným vlastenectvím. Řada z těchto lidí by v době okupace určitě kolaborovala s nepřítelem, ale nyní klidně kritizují kdekoho, kdo nemá jediný správný okamurovský a konvičkovský názor a z nichž nestříká nenávist ke všemu a všem i ušima.

Emma Smetana, jež má příjmení v tomto tvaru opravdu ve francouzských dokladech, je navíc holka, ještě si dovoluje být krásná a nestojí furt u sporáku, aby tlustému živiteli ukuchtila gulášek. To musí řadu lidí štvát. Kdyby byla jako kdysi na Nově obyčejné čtecí zařízení, co občas ukáže kozy, ale jinak se nikdy k ničemu nevyjádří, jen bude přívěškem nějakého prachatého trouby, budou ji Češi vynášet do nebes.

Šovinisté mají infarkt

Takhle, když je chytrá a studovaná a nebojí se svou inteligenci použít, ji řada šovinistů o to víc nesnáší. A i proto vznikají kecy o tom, jak nenávidí vlastní národ, její kluk Jordan Haj že je bukvice a oba jsou úplně blbí. Prostě věci, o kterých mluvila dál, když se jí ptali na typické české vlastnosti.

„Docela dobrý smysl pro humor a často taky malost a zbabělost, které mě vytáčejí,“ prozradila.

Trapné čecháčkovství

Kdyby byl čas, asi by se rozpovídala. A bylo by o čem. Často vídáme, jak lidé, co jezdí na dovolenou sotva na Mácháč nebo maximálně ve slevě do Egypta, kde místním pohrdavě nadávají do čmoudů a chovají se k nim jako k otrokům, svou malost ukazují v plné parádě.

Imigranti a kvóty

Neslyšeli jste snad nikdy třeba to, že když cizinec přijede do Česka, má se naučit náš jazyk? Neviděli jste prodavačky, jak turistům na slušně položené otázky odpovídají česky a nevynechají tykačku a arogantní poznámky?

Malost a zbabělost sám za sebe (Emma to nerozvedla, tak nemůžu mluvit i za ni) vidím i v přístupu k imigrantům. Žádné tu nechceme, každý muslim nás chce zavraždit a znásilnit, houfně jsme odmítli kvóty, protože solidarita s nejvíc postiženými evropskými státy nám nic neříká.

Proč má Emma pravdu?

Nenávist roste, populisté se dostávají víc k moci. U chytré společnosti by se v dobách míru a nesmírného blahobytu (fakt jsme se nikdy neměli líp) nic takového dít nemohlo. Ale děje.

Vzpomínám na případ před pár lety, kdy do nějaké vsi na severní Moravě mělo přijet pár desítek křesťanských imigrantů, snad ze Sýrie či Afghánistánu. Místní se ale vzbouřili, vyhrožovali, že s těmi parazity žít nebudou a že jim udělají peklo na zemi. Vyloženě jim vyhrožovali těmi nejhoršími činy. Proto akce padla. Strašně jsem se za ně styděl. Hlavně že se furt xenofobové ohánějí křesťanskými hodnotami ohrožovanými islámem, a přitom sami nic z desatera nedodržují. A už vůbec ne biblickou lásku k bližnímu svému.

Kdy Emma uteče?

Nedivil bych se, kdyby zcestovalí lidé s rozhledem, kteří na první dobrou neházejí všechny uprchlíky do jednoho pytle a neodsuzují EU jako horší zlo než RVHP (psychopatická blbost, právě kvůli ní se máme tak skvěle), časem na tohle čecháčkovství spoluobčanů rezignovali a zůstali jinde. Snad to ale do té situace, aby to bylo nutné, nedojde. A kdyby přece jen ano, zůstane Smetaně a dalším světoběžníkům aspoň vzpomínka na ten náš fajn humor.

Související články

Další články