Obrovský skandál se stal na frankfurtském letišti. Gayathiri Bose (33) ze Singapuru potřebovala letět z Frankfurtu do Paříže. Jenže ji zastavila letištní kontrola, která si všimla, že má ve své tašce prsní pumpu, ale nemá u sebe žádné dítě. Zavolali letištní policii, která si ji vzala stranou. Informuje o tom portál BBC.

„Ptali se mě hrozně divným tónem. Vy kojíte? A kde jako máte dítě?“ popisovala Bose svůj zážitek pro BBC. Policie totiž ženě nevěřila, že to, co má v tašce, je opravdu prsní pumpa, a bylo jim divné, že by s sebou kojící žena neměla dítě. Posléze přišla policistka, která si ji odvedla a musela tak dokázat, že má prsa opravdu nalitá mlékem a kojí.

„Řekla mi, ať si rozepnu košili a ukážu jí svoje prsa. Pak se mě zeptala, proč na prsou nic nemám, když tedy kojím a potřebuju se zbavovat mléka,“ řekla. „Tak jsem jí řekla, že takhle to nefunguje. Přístroj se nasazuje jen chvilkově. A ona chtěla, ať prsa stisknu a prokážu se,“ dodala pro BBC Bose, pro kterou to byl velmi traumatizující zážitek.

Bose je v šoku a hned po kontrole se rozbrečela. Nedokáže pochopit, že si dovolili se k ní takhle chovat. Případ už řeší německá policie a žena chce podat stížnost.

„Rozhodně to není normální. V tomto případě autority jasně překročily hranici. To, co udělaly, bylo bezprecedentní a velice ponižující,“ sdělil expert Ellis Taylor pro BBC.