Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Pondělní COOL večery s Vandráky Pavlem Liškou a Janem Révaiem

Již od 3. září budou pondělní večery na kanálu Prima COOL patřit zážitkům Pavla Lišky a Jana Révaie v osmi epizodách cestovatelského pořadu Vandráci, který zmapuje jejich tříměsíční cestu po Střední Americe.

Pavel Liška a Jan Révai – herci a kamarádi – podnikli nedávno dobrodružnou tříměsíční cestu na svých motorkách. Na jejich výpravě Střední Amerikou vznikal průběžně originální, ale především autentický projekt.

Dokument, který točil režisér a kameraman Hynek Bernard. Z Panamy do Mexika cestovali na vlastní pěst, bez štábu, doprovodných vozidel, hotelů a mezinárodní kuchyně. Jen tři vandráci, Vagamundos (jak si začali říkat), s tím, co jejich motorky uvezou.

Od 3. září budete moci jejich dobrodružnou výpravu zhlédnout v osmi dílech na Prima COOL. Na cestě zažili řadu dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Jedním z nich byla návštěva u indiánů kmene Kuna, za nimiž se vydali na karibské ostrovy.

O nich jim vyprávěl Miloslav Stingl (cestovatel a spisovatel), když je sám před 40 lety navštívil. „Nejdřív nás ohromila ta krása. Bílý písek, palmy s kokosy a tyrkysová voda. A pak jsme žasli podruhé, když jsme viděli, že z několika typických indiánských přístřešků, vyrobených z bambusů a palem, obývají indiáni pouze dva. Ostatní totiž slouží pro turisty. A protože my jsme turisté nebyli, my jsme Vagamundos, vandráci, ustlali jsme si na pláži. Ve stínu palem. Ovšem indiáni nás upozornili, že je třeba dávat si pozor, kam si leháme, a ukazovali nahoru. Dali jsme jim za pravdu. Byla by to pitomá smrt. Zemřít na úplném začátku naší cesty po pádu kokosu na hlavu,“ vzpomíná Pavel Liška.

Mohlo by vás zajímat

Další články