Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pomsta za smrt migrantů: Řidič unesl AUTOBUS PLNÝ DĚTÍ a ZAPÁLIL HO!

Pomsta za smrt migrantů: Řidič unesl AUTOBUS PLNÝ DĚTÍ a ZAPÁLIL HO!
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
útok
V Itálii došlo k únosu a následnému podpálení autobusu plného dětí. Řidič původem ze Senegalu tímto činem mstil smrt migrantů utopených ve Středozemním moři. Autobus s 51 dětmi a třemi učiteli unesl, naboural s ním na vozovce do několika aut a následně vyhrožoval tím, že ho zapálí. Výhrůžky nakonec skutečně dodržel.

Šestačtyřicetiletý Ousseynou Sy děti v nabouraném autobusu držel v šachu pomocí zapalovače a kanystrů s benzínem. Muž s italským občanstvím, v jehož trestním rejstříku se najde například sexuální obtěžování nezletilého či jízda po vlivem alkoholu, vykřikoval, že tím, co dělá, mstí smrt Afričanů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, studentům a učitelům tvrdil, že mezi nimi byly i jeho 3 dcery.

Cestu agresora zmařili až policisté, kteří autobus obklíčili a donutili ho zastavit. Strážníci rovněž nakonec rozbili i jedno z oken autobusu, kterým se jim podařilo dostat děti ven. Některé však vyprostili na poslední chvíli, Sy totiž autobus skutečně podpálil

Do nemocnice bylo převezeno 12 studentů, převážně kvůli pohmožděninám a šoku, který utrpěli. V lékařské péči skončil s popálenou rukou i sám řidič. Ten byl prozatím prokuraturou obviněn z únosu, je však možné, že bude případ překlasifikován na teroristický čin.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy