Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

POMSTA v ženském podání: Nový snímek představuje krvavou verzi

+ Další 4 fotografie
NIKDY neberte milenku na pánskou jízdu! Obzvlášť, pokud se chcete věnovat lovu... Tak zní podtitul francouzského snímku s názvem Pomsta, který 3. května 2018 vstoupí do českých kin. Film režisérky Coralie Fargeat, jenž byl již s úspěchem uveden na řadě prestižních filmových festivalů, vtáhne diváka do drsného, živočišného, nevlídného a agresivního světa.

Bohatí milující tatínkové od rodin se jako každý rok sejdou uprostřed pouště, aby posílili své mužství a vybili stres pořádným lovem. Tentokrát si ale jeden z nich přiveze milenku, neuvěřitelně sexy „lolitu“, o niž se rychle začnou zajímat i ostatní. Věci se však vymknou kontrole a oni nechají umírající dívku uprostřed pouště. Té se však podaří sebrat poslední síly, vstane jako Fénix z popela, probouzí se s novou silou, jako by se nakrmila násilím, které proti ní bylo použito, a znovu se narodila. Začíná nemilosrdný lov…

Tvůrci filmu uvádějí, že Pomsta je v podstatě odpovědí na způsob, jakým jsou ženy ve filmu reprezentovány, často jsou jen doplňkem nebo sexuálním objektem, který někdo svléká nebo ponižuje. Pomsta si s tímto zobrazením na začátku filmu hraje do maxima, a tím víc se potom vše zvrtne. Z naivky se stane hlavní postava filmu, superžena a hlavní pohon akce.

„Až do teď byl tento druh filmů vytvářen prakticky exkluzivně muži. Pomsta je má ženská vize žánrovky. Je to můj druh filmu, který ve mně rostl a stavěl můj život filmového fanouška a později filmaře. Moje filmová inspirace se táhne od filmu Sailor and Lula k Drive, Pod kůží a filmům Davida Cronenberga. Skutečná živočišná a zarytá žánrová filmařina, v níž násilí a sny existují při sobě a kde síla symbolů vyloženě exploduje,“ říká ke svému prvnímu celovečernímu snímku režisérka Coralie Fargeat.

V hlavní roli se představí herečka a modelka Matilda Lutz, která hrála například ve filmu RINGS, remaku filmu THE RING, který režíroval oceňovaný španělský režisér Javier Gutierrez.

Související články

Další články