Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pompézní rozloučení s Jiřím Stránským (†87): Davy lidí nebraly konce, poklonit se přišla i Havlová

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
poslední rozloučení
Se spisovatelem a bývalým politickým vězněm Jiřím Stránským (†87) se dnes loučila rodina i známé osobnosti, mezi kterými nechyběla třeba Dagmar Havlová (66), Jiřina Bohdalová (88) nebo Martin Dejdar (54). Poslednímu rozloučení předcházel pochod z Týnského chrámu přes Staroměstské náměstí. Davy lidí doslova nebraly konce.

Poslední sbohem přišly dát Jiřímu Stránskému do strašnického krematoria známé osobnosti, kamarádi a nejbližší rodina. Krematoriem se nesla píseň ze seriálu Zdivočelá země. Mezi smuteční hosty se zařadily osobnosti jako Dagmar Havlová, Jiřina Bohdalová, Martin Dejdar nebo Karel Schwarzenberg (81).

Jiří Stránský byl autorem knihy Zdivočelá země, podle níž byl natočen stejnojmenný seriál, jenž se stal velmi oblíbeným. Stránský v knize čerpal ze své vlastní zkušenosti, kdy byl během komunismu dvakrát uvězněn.

Spisovatel zemřel 29. května ve věku 87 let. Smuteční mši vedl Dominik Duka. „Děkujeme, že obohatil naše celé společenství, že obohatil naši kulturu, že obohatil život v této zemi opravdovým statečným životem,“ zněla Dukova slova.

Související články

Další články