Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pomozte zachránit Milánka (3): Chlapečkovi zbývají pouhé dva měsíce, možná tři

nemoc
Tříletý Milánek trpí akutní leukémií a jeho zoufalí rodiče prosí o pomoc. Darujte kostní dřeň a třeba ho právě vy zachráníte. Chlapec by si měl hrát a místo toho leží v nemocnici. Zbývají mu pouhé dva až tři měsíce do nezbytné transplantace.

Maličký Milánek aktuálně leží v nemocnici v Motole, protože se mu po nějakém čase vrátila akutní leukémie, známá také jako rakovina krve. Chlapec se zákeřnou chorobou už jednou bojoval a jeho rodiče doufali, že je bitva definitivně u konce. Bohužel se mýlili a život jejich synka je opět v rukou lékařů.

„V současné době jsme hospitalizováni s Milánkem v Praze, v Motole, z důvodu remise akutní leukémie AML, která se mu vrátila už po půl roce. Z důvodu agresivity jeho nemoci musel okamžitě podstoupit chemoterapii a poté bude muset hned navázat na léčbu, a to výměnou kostní dřeně,“ napsali zoufalí táta s mámou.

Hledá se vhodný dárce

Bohužel pro Milánka se stále nenašel vhodný dárce. „Nemůžeme čekat, máme zhruba 2–3 měsíce do transplantace a zatím nemáme v registru dárců kostní dřeně vhodného dárce,“ vysvětlovali rodiče Milánka. Proto se rozhodli obrátit na Český národní registr dárců dřeně a všechny veřejně poprosit o pomoc.

Pokud se vhodný dárce najde, má Milánek velikou naději na vyléčení, úspěšnost u dětí je podle odborníků až 90 procent.

Zapište se do registru dárců a darujte kostní dřeň. Třeba právě vy zachráníte nebohému Milánkovi život. Jak a kde můžete darovat kostní dřeň, se dočtete zde

Související články

Další články