Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Pomozte zachránit Milánka (3): Chlapečkovi zbývají pouhé dva měsíce, možná tři

Pomozte zachránit Milánka (3): Chlapečkovi zbývají pouhé dva měsíce, možná tři
Zdroj: archiv Český národní registr dárců dřeně
nemoc
Tříletý Milánek trpí akutní leukémií a jeho zoufalí rodiče prosí o pomoc. Darujte kostní dřeň a třeba ho právě vy zachráníte. Chlapec by si měl hrát a místo toho leží v nemocnici. Zbývají mu pouhé dva až tři měsíce do nezbytné transplantace.

Maličký Milánek aktuálně leží v nemocnici v Motole, protože se mu po nějakém čase vrátila akutní leukémie, známá také jako rakovina krve. Chlapec se zákeřnou chorobou už jednou bojoval a jeho rodiče doufali, že je bitva definitivně u konce. Bohužel se mýlili a život jejich synka je opět v rukou lékařů.

"V současné době jsme hospitalizováni s Milánkem v Praze, v Motole, z důvodu remise akutní leukémie AML, která se mu vrátila už po půl roce. Z důvodu agresivity jeho nemoci musel okamžitě podstoupit chemoterapii a poté bude muset hned navázat na léčbu, a to výměnou kostní dřeně," napsali zoufalí táta s mámou.

Hledá se vhodný dárce

Bohužel pro Milánka se stále nenašel vhodný dárce. "Nemůžeme čekat, máme zhruba 2-3 měsíce do transplantace a zatím nemáme v registru dárců kostní dřeně vhodného dárce," vysvětlovali rodiče Milánka. Proto se rozhodli obrátit na Český národní registr dárců dřeně a všechny veřejně poprosit o pomoc.

Pokud se vhodný dárce najde, má Milánek velikou naději na vyléčení, úspěšnost u dětí je podle odborníků až 90 procent.

Zapište se do registru dárců a darujte kostní dřeň. Třeba právě vy zachráníte nebohému Milánkovi život. Jak a kde můžete darovat kostní dřeň, se dočtete zde

Související články

Další články

Nejnovější kauzy