Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pomozte zachránit Maxíka z Ostravy: Chlapeček má čas jen do 2. narozenin

Pomozte zachránit Maxíka z Ostravy: Chlapeček má čas jen do 2. narozenin
Zdroj: archiv Maxíka
+ Další 3 fotografie
Maxík
Pomozte malému Maxíkovi z Ostravy, který trpí zákeřnou nemocí zvanou spinální svalová atrofie. K uzdravení je potřeba lék, jehož cena sahá do řádů milionů. Vakcínu je třeba mu podat do 2. narozenin, které se nezastavitelně blíží.

Maličký Maxík z Ostravy trpí zákeřnou nemocí, která mu značně komplikuje život. Při spinální svalové atrofii dochází k postupnému ubývání svalstva a tedy schopnosti se pohybovat. K jeho uzdravení je potřeba lék Zolgensma v hodnotě 2 000 000 euro, což je v přepočtu zhruba 51 milionů Kč. Jenže lék mu musí být podán, než oslaví druhé narozeniny, které má 7. června.

Maxíkovi nezbývá moc času. Rodiče se tedy obrátili s prosbou na veřejnost a pokud i vy můžete, přispějte na chlapcovu léčbu na transparentní účet 2801772333/2010.

I celebrity pomáhají

Protože čas běží, je třeba peníze vybrat co nejrychleji. Prozatím se podařilo vybrat téměř 50 tisíc korun. Dojít k finální částce asi nějaký čas zabere, ale rodiče věří, že dobří lidé nevymřeli a pomoc Maxíkovi bude úspěšná.

Do pomáhání se zapojila i řada českých celebrit. Maxíkův příběh sdílela například zpěvačka a komička Martina Pártlová. "Přátelé, moc vás všechny prosím... Máme šanci zachránit tomuhle krásnýmu bobkovi život," napsala Martina na sociální síti s tím, že to má smysl, protože na nemocného Riška se také podařilo vybrat peníze. Na to, kdo další ze slavných Maxíkovi pomáhá, se podívejte do fotogalerie.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy