Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pomozte těm, kteří to potřebují. Zapojte se do potravinové sbírky

Pomozte těm, kteří to potřebují. Zapojte se do potravinové sbírky
Zdroj: Pixabay
potravinová sbírka

Snad nikdy nebyla potřeba pomoci těm, kteří jsou v nouzi, větší než během bezmála dva roky trvající pandemie. Myslete na ty, kteří se ocitli v problémech a přispějte potravinami a drogerií. Do tradiční sbírky potravin se v sobotu 20. listopadu zapojí 61 prodejen PENNY po celé České republice.

Sbírka potravin je tradičně organizována Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. Darovat bude možné potraviny a drogistické zboží pro potřebné. Kdo má chuť přispět, může navštívit v sobotu v čase od 8.00 do 18.00 hodin některou z vybraných prodejen, nakoupit a věnovat zakoupené produkty dobrovolníkům.

„Jsme rádi, že i v dnešní složité době můžeme být opět těmi, díky nimž mohou lidé pomoci, těm, co to nejvíce potřebují. Kvůli aktuální situaci se řada lidí nachází, často ne vlastním přičiněním, v tíživé životní situaci, kdy nemají dostatek prostředků na nákup základních věcí. Nejčastěji jsou to matky samoživitelky, senioři, pěstounské rodiny, hendikepovaní či lidé bez domova. Proto jsme Českou federaci potravinových bank v době pandemie podporovali kromě běžných příspěvků i mimořádnými dary. Nyní chceme přispět opět společně s našimi zákazníky,“ říká Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY.

Nejprve do skladu, potom k lidem

Zboží, které se zákazníci prodejen PENNY rozhodnou darovat poputuje nejprve do regionálních skladů potravinových bank a přímo k lidem, kterým pomůže překonat těžké časy. Nejlépe by měli zájemci o pomoc nakupovat a věnovat do sbírky potravin konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie. Přesný seznam doporučených produktů si můžete přečíst zde.

Sbírka se konala už na jaře a povedlo se posbírat neuvěřitelných 405 tun potravin a 45 tun drogistického zboží. „Letošní jarní Sbírku potravin považujeme za mimořádně úspěšnou. Těší nás zájem o ní jako o transparentní akci, která pomůže desítkám tisíc lidí lépe žít,“ uvedla výkonná ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová s tím, že podpora společnosti PENNY je zásadní.

Pomozte těm, kteří to potřebují. Zapojte se do potravinové sbírky


„Nejde jen o to, že je tradičním účastníkem Sbírky, a že nám poskytuje centrální sklad v Modleticích, ale především se jako jediná podílí na zajišťování naší infrastruktury a zázemí, na jejichž rozvoj v posledních 5 letech darovala bezmála 20 miliónů korun. Jen díky PENNY se tak řadíme v rámci potravinových bank na evropskou špičku a za současné složité situace můžeme naši síť dál rozvíjet a být potřebným blíž po celé zemi.“

Tuny darované pomoci

PENNY s Českou federací potravinových bank spolupracuje od letoška intenzivněji, a to díky letos odstartovanému projektu HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ. Ten má za cíl více zefektivnit celý systém potravinové pomoci tak, aby se potraviny dostaly, co nejrychleji a nejefektivněji ke všem potřebným do všech regionů po celé České republice.

PENNY totiž do potravinových bank přispívá pravidelně řadu let a je už tradičním partnerem Sbírky potravin. Od počátku roku 2018 pomoc potřebným prostřednictvím PENNY překročila hranici 400 tun potravin a drogistického zboží. V době pandemie podpořilo Sbírku potravin mimořádnými dary přesahujícími 10 000 000 korun, tedy více než 150 tunami potravin, a prostřednictvím přímé pomoci přispělo dalšími 60 tunami pomoci.Související články

Další články