Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Pomozte Oliverkovi, trpí stejnou nemocí jako malý Maxík a moc času mu nezbývá

Pomoc druhých může Olivera zachránit.
Zdroj: Facebook Oliverkovy cesty
naděje
Stejně jako malý Maxík, jehož příběh nedávno obletěl Českou republiku, i rok a půl starý Oliverek trpí vzácným genetickým onemocněním SMA, tedy spinální svalovou atrofií. Stejně jako Maxík nemá moc času - do Oliverkových druhých narozenin musí jeho rodiče sehnat 2 miliony euro. Za tuto astronomickou částku lze pořídit nákladnou léčbu v USA, kterou Oliver potřebuje. Pomůžete mu?

I když je malý Oliver chytrý, bystrý, usměvavý a zvědavý chlapeček, na jehož inteligenci nemá nemoc vliv, od svého narození je to ležící miminko, které zvládne pohnout jenom levou ručičkou v předloktí.

Zdravotní komplikace

Rodiče malého bojovníka popisují jeho příběh na webových stránkách Naděje pro Olího "Jmenuji se Oliver a mám rok a půl, narodil jsem se s progresivním genetickým onemocněním - spinální svalovou atrofií 1. typu (SMA1). Během prvního roku svého života jsem prodělal dva těžké zápaly plic a jedno dechové selhání, kdy mě rodiče opravdu jen tak tak stihli dopravit do nemocnice. Dohromady jsem s maminkou strávil skoro 5 měsíců ve 4 různých nemocnicích. Po prvním zápalu plic mi doktoři udělali tracheostomii a po druhém zápalu jsem skončil upoutaný na domácí umělou plicní ventilaci, na které jsem stále, téměř 24 hodin denně."

Nákladná léčba

Oliver momentálně podstupuje léčbu pomocí přípravku Spinraza. Jedná se však pouze o udržovací léčbu, která má za úkol zpomalit nebo zastavit zhoršování nemoci. "Děti s nemocí, jakou trpí

Oliverek nebo Maxík, se většinou dožijí pouhých dvou let.":https://www.extra.cz/pomozte-zachranit-maxika-z-ostravy-potrebuje-lek-v-hodnote-milionu Od loňska však existuje ve Spojených státech léčba, která se stala pro takto nemocné děti velkou nadějí. Je ale extrémně drahá a rodiny postižených dětí na ni bez pomoci okolí nemají šanci dosáhnout.

Navíc se dá tato léčba poskytnout jen dětem do dvou let, což znamená, že rodičům Olivera zbývá 5 měsíců na to, aby se částka dala dohromady. Pokud chcete Oliverkovi pomoci, zašlete libovolnou částku na transparentní účet.

Číslo transparentního účtu: 1117771700/5500

Variabilní symbol: 8888

Do zprávy pro příjemce napište Oliver.

Více informací najdete i na Facebooku na stránce Oliverkovy cesty s SMA

Za Olivera i jeho rodinu předem děkujeme!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy