Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Pomozte ochrnuté Verunce (13). Neštěstí na lyžích se může stát i vám!

Veronika Fojtíková (13) byla od malička neustále v pohybu. Ráda jezdila na kolečkových bruslích, na kole, skákala na trampolíně, ale nejvíce ze všeho milovala lyžování. Byla tak šikovná, že brzy začala lyžovat závodně! Jenže právě to se jí stalo osudným. Při nehodě si vážně poranila páteř, plíci a zlomila ruku. Skončila ochrnutá na vozíčku.

Veronika Fojtíková (13) milovala lyžování natolik, že začala lyžovat závodně. Byla hodně aktivní a milovala sport. Jenže stačila jedna nehoda na lyžích a celý život se jí změnil.

Příprava na osudnou sezónu začala v pátek 13. listopadu 2015 odjezdem do Rakouska. Lyžování probíhalo tak, jak mělo, a Veronika měla radost z prvních zimních radovánek a příprav na závody, na které se celý rok tolik těšila V neděli 15. listopadu 2015 se ale vše změnilo. Při posledním sjezdu z kopce v důsledku nečekaného zhoršení počasí nezvládla koordinaci na lyžích a narazila do dřevěného sloupku. Při pádu si vážně poranila páteř, plíci a zlomila ruku.

Přímo ze svahu byla letecky transportována do nemocnice v rakouském Linci, kde Verunce bohužel nemohli pomoci z důvodů nezařízenosti nemocnice na tak vážný dětský úraz. Proto byla letecky transportována na specializovanou kliniku v Klagenfurtu, kde proběhla čtyřhodinová operace páteře a zlomené ruky. Rodičům lékaři sdělili, že jde o velmi těžký úraz páteře s poraněním míchy a že s největší pravděpodobností už nebude chodit.

"Asi po třech dnech se Verunka dozvěděla od psycholožky, že její mícha byla poraněna velmi vážně a bude muset být na vozíčku. Překvapivě tuhle zprávu přijala pozitivně a všem nám tím ukázala, jak moc statečnou a silnou dceru máme," řekli Verunčini rodiče. Veronika ochrnula od prsou dolů. I přes to se ale nevzdává, bojuje a věří, že se opět jednou postaví na nohy! Pravidelně navštěvuje rehabilitace a ráda by podstoupila léčbu kmenovými buňkami, která je však velmi nákladná

Mimo dobrosrdečných jednotlivců či firem Veroniku podpořila také například nadace Charty 77. Ačkoliv Veroniku chce finančně podpořit mnoho jiných organizací a firem, na léčbu kmenovými buňkami bohužel uvolnit dary nemohou, a tak si musí Veronika, respektive její rodiče, sehnat finance svými vlastními silami. Přispějte Verunce i vy a pošlete dar na číslo transparentního účtu.

Číslo transparentního účtu: 2501158446/2010

E-mail: fojtikovakarin@seznam.cz

Webové stránky: veronika-fojtikova.webnode.cz

Související články

Další články