Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Pomozte malému Honzíkovi: Je ve stavu vigilního kómatu a rodiče o něj musí pečovat 24 hodin denně

Pomozte malému Honzíkovi: Je ve stavu vigilního kómatu a rodiče o něj musí pečovat 24 hodin denně
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Osud byl k nim opravdu neúprosný. Rodiče Vackovi přišli o tři děti v 6. měsíci těhotenství. O dvojčátka a potom chlapečka. Ztráta dítěte je pro každého rodiče velkou ranou. Oni se s ní ale poprali a nevzdali to. Když se narodil Honzík, všichni byli šťastní. A věřili, že už vše bude tak, jak má. Stala se ale strašlivá nehoda.

Honzík se začal topit, jeho mozek neměl dost kyslíku a teď leží ve stavu vigilního kómatu. Rodiče ale neztrácejí naději. Přes nepřízeň osudu se nevzdávají a bojují dál. Honzík navíc trpí těžkou poúrazovou epilepsií a rodiče se o něj musí 24 hodin denně starat. Chlapec, který by si měl hrát s kamarády, místo toho jenom leží a bojuje o život.

Maminka Honzíka Brigita Vacková nám k současné situaci řekla: "V září jsme na FB stránkách vyhlásili sbírku 'prosbu o finanční pomoc', aby náš Honzík mohl podstoupit terapii kmenovými buňkami na klinice v Tel Avivu, kterou jsem i osobně navštívila. Za cca dva měsíce od vyhlášení sbírky se nám podařilo díky šíření po FB nasbírat v podstatě na všechny tři aplikace kmenových buněk, tj. cca 2,5 mil. korun (jedna aplikace by v Tel Avivu vyšla na cca 32 tis. USD). Nakonec to ale dopadlo tak, že prof. Slavín z kliniky v Tel Avivu zlomil nad Honzíkem hůl a léčbu kmenovými buňkami (z dodnes neznámých důvodů) odmítl a my jsme museli hledat někoho, kdo nám pomůže a Honzíka bude kmenovými buňkami léčit."

Rodině se podařilo spojit s pobočkou švýcarské kliniky SWISS MEDICA STEM CELLS CLINIC v Bělehradu, kde Honzík pod vedením dr. Nikolaye Vorobjeva v prosinci 2015 úspěšně podstoupil první aplikaci kmenových buněk, která stála na 25 tisíc eur. Nyní bude muset Honzík odjet do lázní na speciální neurorehabilitaci a poté bude dr. Vorobjevem plánovaná další aplikace kmenových buněk.

"I přesto, že se nám podařilo nasbírat tak neuvěřitelnou částku, se na nás stále obrací spousta lidí, že chtějí finančně vypomoci, a my jsme za to nesmírně vděčni, protože máme a budeme mít ještě spoustu dalších velkých finančních výdajů na synovu léčbu - musíme financovat transporty na léčbu, 14 dnů rehabilitace v lázních, která je pro Honzíka po léčbě kmenovými buňkami nejdůležitější, nás bude stát cca 90 tisíc a vůbec na celkovou péči o našeho synka bude třeba ještě spousta peněz, s tím, že aplikace nemusejí být nakonec pouze tři, ale možná i více," dodává maminka s tím, že finance na léčbu svého syna stále potřebují.

Finanční příspěvky můžete zasílat na konto Nadace Adra, u které mají Vackovi vyhlášenou veřejnou sbírku: č. ú. 57333375/0300, Honzík má přidělen variabilní symbol 202.

Číslo účtu pro zahraniční platební styk je: IBAN - CZ98 0300 0000 0000 5733 3375, BIC – CEKOCZPP, variabilní symbol 202.

Související články

Další články