Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Pomoc v těžkých časech: Albert rozdává 10 000 porcí jídla týdně

Zdroj:
Pomoc
Aktuální situace dopadá na některé lidi víc než na jiné. Právě v těchto náročných dnech je potřeba myslet na ty, kteří to potřebují, a ještě více jim pomáhat. Proto Albert pravidelně daruje tisíce kusů trvanlivého zboží potravinovým bankám a podporuje také zdravotníky.

Česká federace potravinových bank hlásí, že akutně shání větší množství potravin pro seniory a rodiče samoživitele. Potřebné zásoby jí nepomůže doplnit ani jarní část již tradiční Sbírky potravin, která se kvůli pandemii nebude konat.

Obchody Albert se proto v této nelehké situaci rozhodly konat. Kromě běžného poskytování neprodaných potravin v průběhu celého měsíce pravidelně darují také trvanlivé zboží. „Potravinové banky si již převzaly tři dodávky potravin, celkem tedy přes 29 tisíc porcí jídla. V příštích dvou týdnech uskutečníme další závozy, které poputují k nejohroženějším skupinám,“ vysvětluje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

V darech nechybí těstoviny, mouka či cukr. Banky pomoc velmi vítají. „Jde o první reakci na naše potřeby a zrušení Sbírky potravin ze strany obchodních řetězců. My za toto rychlé gesto solidarity velmi děkujeme. Poslední týdny rozdáváme denně desítky tun potravin a ty trvanlivé nám velmi chybí,“ dodala Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

V těchto těžkých časech je potřeba myslet také doktory a sestry. Právě ti stojí v první linii a starají se o nejtěžší případy. V průběhu celého měsíce Albert posílá vytipovaným nemocnicím zásilky. Čerstvé potraviny, ovoce, sušenky, čokolády a nápoje dodají energii lékařům, sestřičkám i zdravotnickému personálu v Nemocnici Na Homolce, Nemocnici Na Bulovce, Nemocnici Na Františku i dalším. Celkově tak má Albert v plánu pomoci deseti tisíci porcemi jídla týdně.

Související články

Další články