Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pomoc, stěhuju se! 7 účinných tipů, jak si přemístit rychle svůj život sbalený do několika krabic bez zoufalého pláče a nutkání si prostřelit nohu

Pokud nevyhoříte, strašně budete chtít všechny své věci zapálit.

Je to tady. Máte práci, dost peněz na vlastní nájem nebo byt, už nemusíte spolubydlet s panem StříhámSiChlu­pyDoUmyvadla a madam ČímVícPředstí­rámTímVícJečím. Už je konec vztekání se u rodičů doma, že jste zase přitáhli ve čtyři ráno nadraní jak doga, konec věčných dohadů s otravným spolubydlícím, kdo umyje ty třetihory ve dřezu, konec motání se v 1+1 velikosti kelímku od jogurtu.

Teď jste to jen vy a váš nový byt nebo dům. A spousta krabic, knih, cédéček, oblečení, bot, nádobí, spousta slz při pohledu na ten bordel a nutkavý pocit zastřelit sebe nebo to celé zapálit. Stěhování je jedna z nejhorších nočních můr, ale nebojte se, my pro vás máme účinné rady, jak se zabydlet co nejrychleji a nežít půl roku mezi krabicemi a spát na zemi. Protože přesně ty chyby, od nichž vás varujeme, jsme udělali dokonce několikrát.

1. Vždycky si před samotným stěhováním najděte čas a jeďte vaše nové hnízdo vyšudlit dočista. A to platí i u developerské novostavby, pokud jste první majitel. Budete pak akorát v nervu, že se stěhujete do zabordeleného bytu plného prachu a neumytých oken. Při stěhování stejně naděláte, ale bude se vám podruhé uklízet s lehčím srdcem.

2. Do prázdného bytu patří jako úplně první věc skříň. Nic jiného tam nestěhujte, když postup nedodržíte, budete si akorát zoufalstvím hryzat nehty. Skříň pojme vaše oblečení, které tam nastěhujete jako druhé a dáte IHNED do skříně. Zbavíte se nejvíce věcí a budete mít čistý prostor na další manipulaci s nábytkem.

3. Když už máte věci ve skříni (a kdo ne, ten si na nás žalostně vzpomene), je načase stěhovat zbytek věcí. Začněte postelí. Ta je největší a určuje další rozestavění nábytku. Všechny ostatní věci počkají, jo, i vaše televize a počítač, pravidlem je mít největší kusy nábytku na místě jako první.

4. Všechno, co jste nepotřebovali rok, nebudete potřebovat už nikdy. Vyjma cenných listin a osobních dokladů, knih a DVD nebo cédéček, která si chcete nechat. Takže pokud jste rok nevytáhli ven žlutý kabát = do koše. Nechodíte rok v těch vysokých botách? Do koše. NE-E-XI-STU-JE, že si budete říkat, jak do těch starých kalhot z třeťáku na gymplu zhubnete. Nezhubnete nikdy. A v případě, že se stane zázrak, koupíte si s radostí věc novou.

5. Musíte-li si kupovat nábytek, jeďte si pro něj najednou, tedy alespoň pro ty hlavní kusy. Dodávku vám dneska půjčí všude. A jako první pamatujte na bod 2 a smontujte skříň a do ní dejte svoje oblečení, které jste dle bodu 4 už rozřadili!

6. Kraviny a drobnosti stejně jako nádobí vytahujte z krabic až tehdy, budete-li mít v bytě už nastěhovaný velký nábytek. Je jedno, že váš ozdobný servis ještě není na lince a že vaše knihovna zatím zeje prázdnotou. Vždycky se začíná od základů.

7. Stěhování by vám nemělo zabrat více jak tři dny. Něco můžete zapomenout nebo něco musíte ještě nechat být či si dojet do obchodu pro nábytek. Na stěhování si vezměte v práci dovolenou a připravte si nutný rozpočet a věnujte se mu od rána do noci. Pokud se nenastěhujete do tří dnů, hraničně do týdne, nenastěhujete se obrazně řečeno nikdy.

Související články

Další články