Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Pomoc potřebným. Bez potravinových bank by to nešlo

Pomoc potřebným. Bez potravinových bank by to nešlo
Zdroj: PENNY
Potravinová pomoc

Snad nikdy nebyly potřebné tolik, jako v pandemii covidu-19. Řeč je o potravinových bankách, které mnoha rodinám pomáhají s tím, aby neměly náklady s nákupem potravin či drogerie. Protože ale pomoc bude potřebná i nadále, věnuje PENNY dalších osm miliónů korun na rozvoj bank.

Celková podpora PENNY logistickým centrům České federace potravinových bank nad rámec běžné pomoci dosáhne takřka 20 miliónů korun, už třetím rokem například PENNY bezplatně poskytuje federaci centrální sklad v Modleticích u Prahy. Osmimilionový dar je určen na rozvoj sítě a celkovou logistiku poskytování pomoci. „Dlouhodobě si uvědomujeme, jak důležitá je práce potravinových bank, proto jsme se rozhodli nad rámec naší běžné podpory udělat něco navíc,“ říká Jens Krieger, generální ředitel PENNY s tím, že se společnost a federace se společně shodli na tom, že je potřeba distribuční síť posílit.

V Evropě na špici

„Podpora společnosti PENNY na rozvoj naší infrastruktury a zázemí v posledních pěti letech s tímto darem dosáhne bezmála 20 miliónů korun. Jen díky ní se tak řadíme na evropskou špičku v rámci potravinových bank a za současné složité situace budeme moci naši síť dál rozvíjet a být potřebným blíž po celé zemi. Je to pro nás další krok, a díky této pomoci otevíráme další etapu našeho rozvoje,“ podotýká Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Stopka plýtvání

A tím pomoc nekončí, startuje také nový projekt Hezky česky bez plýtvání, i ten vznikl ve spolupráci s Českou federací potravinových bank. Jeho cílem je ještě více zefektivnit systém potravinové pomoci, aby se potraviny dostaly, co nejrychleji a nejefektivněji ke všem potřebným po celé České republice.

PENNY do potravinových bank přispívá pravidelně, od počátku roku 2018 pomoc společnosti potřebným překročila hranici 400 tun potravin a drogistického zboží, v době pandemie podpořilo PENNY Sbírku potravin mimořádnými dary přesahujícími 10 000 000 korun.

Další články

Nejnovější kauzy