Začněme ale nejdřív u prevence. Podle odborníků může za vznik akné, když už vám je mnohem víc než osmnáct, hormonální aktivita, konkrétně nerovnováha mužských a ženských hormonů, ke které dochází například po vysazení hormonální antikoncepce. Převaha mužských hormonů, zvaných androgeny, dokáže na obličeji udělat pořádnou paseku. Jejich přebytek způsobuje zvýšenou produkci kožního mazu, což v konečném důsledku vede k ucpávání pórů. A právě kvůli nim pak na tváři vznikají červené tečky a přemnožením bakterií zanícená místa.

Co s tím? Nesahat! Nenípat! I když to tolik svádí. Do zanícených míst by se dostaly akorát další a další bakterie, které by zasažené místečko ještě víc podráždily a mohly by začít vznikat bolestivé vřídky.

Místo neustálého pitvání obličeje před zrcadlem se zaměřte na prevenci. Omezte sladké, stav pleti někdy ovlivňuje kyselé, nadměrná konzumace multivitaminových šťáv, vynechejte tučná jídla, příjem kofeinu a alkoholu. Pokud kouříte, přehodnoťte i svoji závislost. I vdechování nikotinu má totiž na stav pleti vliv.

Na co byste určitě neměli zapomenout, je vhodná péče. Obličej nedrážděte chemií, důkladně ho čistěte a oplachujte čistou vodou. Co se vás, dámy, týče, nikdy, ale skutečně NIKDY nechoďte spát neodlíčené! Co se vhodných kosmetických přípravků týče, dávejte si pozor, jaké krémy si nanášíte na obličej, ne každý je totiž pro vás vhodný.

_____________­________________________­________________________­________________________­_____________

Skinoren krém – LÉČÍ AKNÉ I V LÉTĚ

Skinoren řeší hlavní příčiny akné. Působí proti bakterii, která je jedním z klíčových činitelů vzniku akné. Potlačuje proces rohovatění buněk pokožky, které ucpávají póry, je antibakteriální a protizánětlivý. Skinoren krém se nanáší na postižená místa kůže dvakrát denně a jemně se vetře. Obvyklá doba léčby k dosažení zlepšení akné jsou 4 týdny. Pro dosažení maximálního účinku je třeba Skinoren® krém používat pravidelně po dobu více měsíců, potom působí ve formě udržovací léčby. Je vhodný od 12 let věku. Pro více informací o produktu navštivte www.skinoren.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Skinoren krém je lék k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku kyselinu azelaovou. L.CZ.MKT.CC.07­.2015.0378