Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Poměr s vnučkou: Oslavenec Morgan Freeman nebyl vždycky příkladem dokonalosti

Americký herec Morgan Freeman dnes slaví 81. narozeniny.
+ Dalších 5 fotografií
Jeho postavy s šarmem posouvají dobro do vítězného cíle. A právě díky nim patří mezi hereckou smetánku. Jeden z nejoceňovanějších hollywoodských herců, Morgan Freeman, dnes slaví 81. narozeniny. Ani on ale nemá úplně ukázkový život.

Populární herec Morgan Freeman se údajně naučil hrát díky dlouhým hodinám, které strávil v kině. Herecké výkony z filmového plátna mu doslova učarovaly a on poté na střední škole účinkoval v divadelním souboru. A tam se našel.

Jeho další láskou se stalo létání, hraní šlo tedy na druhou kolej. V roce 1955 vstoupil do americké armády. Později se ale jako pilot začal bát o svůj život, a tak se vrátil ke svému původnímu snu.

Po studiích v roce 1968 debutoval na Broadwayi v muzikálu Hello, Dolly! Role na divadle a u filmu jej provázely až do středního věku. Do širšího povědomí se dostal později – průlom v jeho kariéře nastal až se snímkem Chytrák, za který byl nominován na Oscara. Další nominaci a Zlatý Glóbus mu přinesla role ve snímku Řidič slečny Daisy. Divácky oblíbenými filmy se stala i díla jako Vykoupení z věznice Shawshank, Sedm nebo Million Dollar Baby. Za poslední z filmů už Oscara obdržel.

(Ne)Přítel alkohol

Neřestí úspěšného Freemana byl v minulosti alkohol. Tomu propadl v době, kdy neměl práci a protloukal se, jak se dalo. Pití holdoval i přesto, že jeho otec zemřel na cirhózu jater.

Ačkoliv se zdálo, že jej obklopuje aura dokonalosti, i v jeho případě platí, že není všechno zlato, co se třpytí. Poprvé se oženil v 70. letech, ale s manželkou se tehdy podporovali v neřestech – v kouření marihuany a v pití alkoholu. Jejich vztah se neubíral správným směrem, a tak se rozpadl.

Poměr s vnučkou

Druhé manželství s výtvarnicí Myrnou Colley-Lee vydrželo dlouhých 24 let. Krátce po jejich rozchodu vyplavalo napovrch, že herec udržuje delší dobu milostný poměr se svou o 45 let mladší vnučkou. Tu ale ještě předtím, než se tento fakt dozvěděl celý svět, ubodal její přítel. Údajně z ní vyháněl ďábla. „Její hvězda bude navždy zářit v našich srdcích,“ vzkázal tehdy zdrcený herec.

I přesto, že je většina jeho vrstevníků odkázána na farmaceutický průmysl, Freeman je stále žádaným hercem a s kariérou prý zatím skončit neplánuje.

Mohlo by vás zajímat

Další články