Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Pomáhejme si, vybídla Dagmar Havlová. Kvůli koronaviru sedí u stroje a šije roušky pro potřebné

Zdroj: Showpix.cz
+ Další 4 fotografie
solidarita
Dagmar Havlová (66) už v neděli večer na svém Facebooku poděkovala všem, kteří v době koronaviru nemohou zůstat doma a svou práci vykonávají pro ostatní dál. Lidi vybídla k tomu, aby si navzájem pomáhali. Nakonec se sama chopila díla a oznámila, že s několika přáteli šije roušky pro zdravotníky. Shání navíc dobrovolníky, díky kterým by se práce významně urychlila.

Bývalá první dáma České republiky Dagmar Havlová v neděli poděkovala všem, kteří v době koronaviru i nadále vykonávají svou práci a pomáhají tak ostatním. Vybídla k tomu, aby si lidé navzájem pomáhali. „Dnes jsme s dcerou pomohly jedné stařence. Aspoň v nabídce nákupu. Pomáhejme si, prosím. Pomáhejme si a buďme zodpovědní nejen k sobě, ale i k druhým. Věřím, že touto zkouškou projdeme co nejdřív,“ napsala na Facebook.

Podle Havlové je nyní, když zemi sužuje pandemie koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19 důležité, aby se mladí lidé chopili iniciativ spojených s pomocí starším, nebo aby například začali hlídat děti sestřičkám, které pracují v nemocnici a ratolesti jim nemá kdo střežit. Sama se rozhodla zdravotníkům pomoct tím nejlepším způsobem.

Dagmar Havlová šije roušky

Havlová se rozhodla, že v těžkých časech pomůže zdravotníkům tím, že pro ně bude společně s přáteli šít roušky. „Rozhodli jsme se pomoci zdravotníkům v nemocnicích a hospicech. U mé divadelní garderobky Ivetky pro ně šijeme roušky s pár přáteli,“ oznámila na Facebooku a přiložila snímky, z nichž je patrné, že ona i její kamarádky na výrobě roušek pracují pilně jako včelky.

Žádost o pomoc

Roušek a jiných ochranných prostředků aktuálně není dostatek a Dagmar Havlová s přáteli proto žádá veřejnost o pomoc. „Prosíme, pomohl by nám někdo tyto jednoduché roušky šít, nebo alespoň přežehlovat a stříhat? Ozvěte se na nadační e-mail nadace@vize.cz. Děkuji,“ dodala k příspěvku.

Související články

Další články