Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Pomáhá celá rodina: Podívejte se, jak Lilia Khousnoutdinova podpořila záchranáře

Zdroj: Profimedia.cz, archiv Lilie Khousnoutdinové
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Takhle to má vypadat! Karel Janeček (46) už do boje s koronavirem vyrazil přes svůj nadační fond, pozadu ale nezůstává ani Lilia Khousnoutdinova (31). Životní láska miliardáře a filantropa se zapojila do pomoci záchranářům, kteří mají kvůli postupující nákaze práce nad hlavu.

Záchranáři teď potřebují pomoc od nás všech víc než kdykoliv jindy. Uvědomuje si to i Lilia Khousnoutdinova, která bojovníkům se šířením koronaviru rozdává balíčky s lahodnou kávou. "Děláme, co můžeme," říká životní partnerka Karla Janečka

"Vtip večera. Kamarádka mi říká: Babiš teď asi mluvil o tobě. Dával příklad a děkoval lidem za roušky a že dodávají kafe zdravotníkům. Kafe jsem zaregistrovala jen u tebe, ale je možný, že je to náhoda," culila se Khousnoutdinova. Kávu rozdává se svou další kamarádkou. "Je jasné, že nejsme s Janičkou samy, kdo dodává kafe záchrance. Ale každopádně doufáme, že naše káva zásilky posílí," dodala Lilia.

Pomáhá celá rodina

Janeček se do pomoci lidem, kteří to nejvíc potřebují, zapojil prostřednictvím svého Nadačního fondu pomoci Ve sbírce Laskavost plodí laskavost na platformě znesnáze21.cz násobí příspěvky takzvaným zlatým řezem. Ke každé stokoruně přihodí z vlastního dalších 61,8 koruny. Peníze ze sbírky budou rozděleny mezi pomocníky v boji proti koronaviru.

"Přidat ruku k dílu můžete i z domova tím, že zašlete (klidně malý) příspěvek. My tyto peníze rozdělíme mezi hrdiny, kteří je pak použijí k úhradě nákladů za pohonné hmoty, občerstvení, potraviny či zdravotnický a další potřebný materiál," vyzývají organizátoři sbírky.

Lilia se snaží upozorňovat i na další dobročinné aktivity. Pravidelně třeba sdílí příspěvky o lidech, kteří šijí roušky a bez nároku na odměnu je pak rozdávají.

Související články

Další články