Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Polští záchranáři jsou právem označováni za hrdiny: Takhle oživovali Jana Třísku. Šlo o čas

Záchranáři z Polska bojovali o hercův život!
Zdroj: Blesk/Profimedia.cz
+ Dalších 23 fotografií
Smrt legendárního herce Jana Třísky je pro všechny stále záhadou. Policie sice vyloučila možnost, že by mohlo jít o sebevraždu, ale stále se objevují různé spekulace. Herec spadl z Karlova mostu do vody, ze které ho vytáhli dva polští důlní záchranáři Jaroslaw Jasita a Jaroslaw Ruda. Ti bojovali o život Jana Třísky a s vypětím všech sil ho dostali na palubu výletního parníku. Herec zemřel ve věku 80 let.

„Skočili jsme z levé přídě pro toho pána. Vytáhli jsme ho, oživovali jsme ho, pomohli nám ho dát na palubu,“ popsali televizi Prima dva polští záchranáři, kteří se snažili zachránit hercův život. Jan Tříska se zatím z nevysvětlitelných příčin zřítil z Karlova mostu do Vltavy minulý víkend.

Polští záchranáři Jaroslaw Jasita a Jaroslaw Ruda jsou právem označováni za hrdiny. Herce vytáhli z ledové vody a okamžitě mu poskytli první pomoc. Tříska začal reagovat po sedmi minutách. V tomto případě šlo doslova o sekundy. Jako první přišel s fotkou server Blesk.cz, který upozornil na dva polské hrdiny.

„Celou dobu jsme mu dělali masáž srdce. Trvalo to možná 10 minut. Po sedmi minutách začal reagovat. Dávali jsme mu pořád dýchání z úst do úst a snažili se nastartovat srdce. Pak se to zlepšilo,“ shodují se oba.

Polským záchranářům bylo nejdříve zakázáno skočit do vody. Personál lodi byl zásadně proti. "Celé to bylo impulzivní. Vůbec jsme nad tím nepřemýšleli,“ řekli Primě oba dva odvážní muži.

Úžasný herec a člověk se srdcem na pravém místě Jan Tříska bojoval o svůj život do poslední chvíle. Nakonec podlehl svým zraněním a v pondělí zemřel. Jestli to byla sebevražda nebo nešťastná náhoda, to se nejspíše už nikdy nedozvíme. Stejně tak zda by rychlejší pomoc dokázala zachránit hercův život.

Související články

Další články