Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Polsko má na krku další skandál: Ohlásilo případ nemoci šílených krav!

Zdroj: profimedia.cz
hovězí
Polsko čelí obrovskému skandálu kvůli prodeji masa nemocných krav. Ačkoliv bylo řečeno, že toto maso se do Česka nedostane, bylo zde nalezeno několik set kilogramů. Teď přišla další otřesná zpráva. Poblíž hranic s Českem se totiž objevil případ atypické formy nemoci šílených krav.

Spotřebitelé byli ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem vyzváni, aby se polskému masu v obchodech vyhýbali a v restauracích se ptali na původ masa, které hodlají zkonzumovat. To bylo ještě předtím, než Polsko ohlásilo případ atypické formy nemoci šílených krav na farmě, která je poblíž hranic s Českem.

O případu informovala Světová organizace pro zdraví zvířat s odvoláním na polské ministerstvo zemědělství. To ujišťuje, že nemocné zvíře bylo utraceno. Tento případ byl ohlášen zrovna ve chvíli, kdy inspektoři EU prošetřují podrobnosti ohledně prodeje masa nemocných krav. Z toho byly pouze odřezány shnilé kusy a zdánlivě dobré maso putovalo na pulty prodejen.

Nemoc šílených krav se v Polsku naposledy objevila v roce 2013. Atypická forma tohoto onemocnění je však velmi vzácná a objevuje se jen zřídkakdy.

Ačkoliv byla podstatná část závadného hovězího masa od nás vrácena zpět do Polska, v Praze ho bylo prodáno 64 kilogramů, a to rovnou do restauračních zařízení.

Související články

Další články