Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Poloviční Palestinka Gigi Hadid se zastala Izraele. Sny pro můj lid nezahrnují ubližování Židům, vzkazuje

Gigi Hadid je dcera modelky Yolandy Hadid.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
VYJÁDŘENÍ

Topmodelka s palestinskými kořeny Gigi Hadid se rozhodla poprvé promluvit. Světová ikona se na svém Instagramu vyjádřila k útokům teroristické organizace Hamás v Izraeli, která má na svědomí již stovky mrtvých. Modelka poukazuje na lidskost a přiznala, že tragická situace je zodpovědnost, kterou si nese v sobě každý den. 

Válka v Izraeli aktuálně hýbě celým světem. Peklo na zemi tam rozpoutala v sobotu ráno teroristická organizace Hamás, která podnikla nečekaný útok na židovský stát. Od té doby zemřelo mnoho nevinných lidí včetně dětí. Další oběti teroristé drží jako rukojmí či se pohřešují.

Ačkoli se světová topmodelka Gigi Hadid narodila v Americe, palestinské kořeny má od svého otce. Tím je realitní developer Mohamed Anwar Hadid, po němž jí v žilách koluje arabská krev. Proto je jasné, že krvavý útok prožívá v osobní rovině. Gigi je jednou z neúspěšnějších modelek dnešní doby a na sociálních sítích ji sleduje přes sedmdesát milionů fanoušků.

Odsoudila útok na Izrael

"V myšlenkách jsem se všemi, které tato neospravedlnitelná tragédie zasáhla, každý den, kdy tento konflikt připravuje o život nevinné lidi – z nichž příliš mnoho je dětí. Hluboce soucítím s palestinským utrpením a životem pod okupací, láme mi to srdce. Je to zodpovědnost, kterou nesu každý den," uvedla modelka, čímž jistě namíchla mnoho lidí, vzhledem k tomu, že první útok vyvolal Hamás. Zároveň ale přidala i druhý pohled.

"Stejně tak cítím zodpovědnost vůči svým židovským přátelům, abych se stejně jako v minulosti znovu jasně vyjádřila. I když mám sny a naděje pro palestinský lid, nic z toho nezahrnuje ubližování Židům. Terorizování nevinných lidí není v souladu s hnutím za svobodnou Palestinu a nedělá mu vůbec dobrou službu. Myšlenka, že ano, podněcuje bolestivý, desítky let trvající cyklus odvetných akcí tam a zpět (jejichž obětí si nezaslouží být žádný nevinný civilista, ať už Palestinec, nebo Izraelec) a pomáhá udržovat falešnou představu, že být pro Palestinu = být antisemita,“ pokračovala Gigi a připomněla, že konflikt mezi oběma zeměmi trvá desítky let a odvetné útoky během nich byly smrtící z obou stran.


Sestra zatím mlčí

Modelka apelovala na lidskost a vyjádřila pochopení. "Ve hře je mnoho komplexních, osobních a oprávněných pocitů, ale každý člověk si zaslouží základní práva, lidské zacházení a bezpečí; bez ohledu na jeho národnost, náboženství, etnickou příslušnost nebo místo, kde se narodil. Vím, že má slova nikdy nebudou stačit a nezahojí hluboké rány tolika lidí, ale modlím se za bezpečí nevinných životů, vždycky,“ dodala na konec zprávy.

Její mladší sestra Bella Hadid, která je také uznávaná světová modelka, na svých sociálních sítích Palestinu dlouhodobě podporuje, žadné vyjádření však ještě nesdílela.


GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy