Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Polní nemocnice za skoro 100 milionů se sbalila: Místo lůžek může být v Letňanech StarDance

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 10 fotografií
StarDance
Zbytečná polní nemocnice v Letňanech nepochopitelně končí, místo předražených postelí a respirátorů bude v Letňanech Stardance. Spekuluje se o změně místa natáčení a také o krizovém scénáři, pokud se pandemie nezlepší.

Zdá se, že tým, který připravuje další řadu StarDance, pracuje s různými scénáři. Co nás čeká v tomto fenoménu? Na co se můžeme těšit, co bude jinak?

StarDance 2021 má začít na podzim

Že se připravuje nová řada StarDance, není nic tajného. Oblíbená taneční show České televize opět ožije na podzim tohoto roku. První přímý přenos většinou startuje v polovině října a až do Vánoc těší diváky napříč věkovým spektrem. Jak tuto populární taneční soutěž, kterou sledují celé rodiny, ovlivní koronavirus? Nablýskaný vlak Stardance jede naplno a přípravy v České Televizi pokračují. Podle našich informací je už jasné, který profesionální tanečník ukáže na obrazovce své schopnosti, a dokonce se šušká, že ČT už oslovila a zasmluvnila všechny VIP osobnosti. Pověřený tým má snad poprvé v historii připraven výběr osobností takto dopředu.

Jak by se postupovalo v případě, že soutěžící onemocní? V britské BBC mají jasno zejména u tanečníků. Onemocní-li profesionální tanečník či tanečnice, jsou okamžitě a bez milosti nahrazeni jiným profesionálem. V situaci, že onemocní slavná osobnost, nebude jiného zbytí, než celý pár ze soutěže vyřadit jako vypadlý.

StarDance bez publika?

Vyrojily se však znepokojivé informace, že by se poprvé v historii české StarDance mohlo jednat o přenosy, které by mohly být bez publika. Vzhledem k pandemii nikdo neví, jaká bude v říjnu situace. V Anglii, kde formát vznikl, již na podzim tuto variantu bez publika vyzkoušeli v praxi. O tom, jak moc by se změnila atmosféra přímých přenosů a zda se vůbec bude jednat o přímé přenosy, můžeme jen spekulovat. Jedno je jisté, všechno by bylo trochu jinak. Tance by se musely jinak snímat a po technické stránce by se jednalo o průlom v této show. V britské verzi BBC se změnilo snímání tanců, zrychlil se střih, zbylo méně prostoru pro mluvené slovo, protože neměl kdo reagovat, a vynechaly se záběry na diváky, kteří tam nebyli.

Pozorný čtenář si jistě pokládá i otázku, zda bude moci celou show živě doprovázet špičkový Moondance Orchestra, když je zpívání zakázáno. Kapela čítající cca 15 muzikantů je vtěsnána do jednoho malého prostoru, takže není jasné, zda by se dokázal udržet bezpečný rozestup.

Změna místa natáčení?

Další informace se týká místa, odkud by se StarDance mělo vysílat. První řada se vysílala z holešovického Výstaviště u Křižíkovy fontány. Ve čtvrté řadě se celý pořad přesunul do Barrandovských ateliérů. Poslední dvě řady se vrátily zpět do Holešovic, do zastaralé haly. Nyní je údajně ve hře jiné místo, a sice Výstaviště Letňany. Představa, že Marek Eben vítá z prázdného sálu živě z Letňan je dosti zvláštní zejména v souvislosti se zrušenou, absolutně zbytečnou polní nemocnicí.

Všechny tyto změny mohou oblíbenou show výrazně ovlivnit, což si nikdo nepřeje, protože StarDance je symbolem noblesy a elegance.

Související články

Další články