Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Politolog si vsadil na stranu Tomia Okamury a vyneslo mu to čtvrt milionu, peníze mu ale nikdo nechce vyplatit

Strana Tomia Okamury vynesla jednomu sázkaři statisíce.

Někdy se vám vyplatí studovat politické vědy, vynese vám to totiž peníze tam, kde byste je nečekali. Během předčasných voleb vypsala sázková kancelář Fortuna velmi výhodný kurz na to, že se strana Tomia Okamury (ne)dostane do sněmovny, původní kurz 1000:1 se nakonec snížil na 700:1, ale i tak při sázce pár stovek korun byste vyhráli statisíce.

Politolog z Univerzity Karlovy Martin Riegl měl ale o úspěchu strany Úsvit přímé demokracie jasno a na česko-japonského podnikatele vsadil 250 korun, ale za tuhle bídnou částku by získal neuvěřitelných čtvrt milionu korun, pokud by se Okamurova strana do sněmovny dostala.

Přesněji řečeno 234 tisíc korun.

Naneštěstí ve Fortuně nepracují ani kvalitní politologové, ani prognostici orientující se v kultu osobnosti, protože Okamura měl jasně našlápnuto k úspěchu a Fortuna si až velmi pozdě všimla svého nevýhodného kurzu, na nějž mezitím sázelo mnoho lidí. A to by pro společnost znamenalo velkou finanční ztrátu.

Sázková kancelář proto nakonec tento tip zrušila a sázejícím vrátila peníze, ale Martin Riegl to nehodlá nechat jen tak. Mladá Fronta Dnes informovala o tom, že svou čtvrtmilionovou výhru hodlá vysoudit, protože Fortuna se snaží svůj průhledný krok ospravedlnit velmi nekvalitním tvrzením. „Pokud vytvoří společnou kandidátku s jinou stranou, sázky se vracejí. Tato podmínka doléhá právě na situace kolem hnutí Úsvit a jeho spolupráci se stranami Věci veřejné a Moravané,“ řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain deníku MF Dnes.

Jenže toto tvrzení podle Riegla odporuje volebnímu zákonu, rozhodující totiž je, jak je strana vedena po schválení ministerstvem vnitra a tam je zapsána jako samostatné hnutí.

Související články

Další články