Jessica Farrar žije v Texasu, který má jedny z nejpřísnějších podmínek pro možnost interrupce. Pokud žena dítě nechce, musí na kliniku ze zákona hned několikrát a je neustále přemlouvána k tomu, aby si dítě nechala. A to bez ohledu na to, v jak těžké situaci se nachází a za jakých podmínek otěhotněla.

Nová rozhodnutí Donalda Trumpa ohledně zdravotní péče navíc potraty ženám v zemi ještě ztíží. A tak se na nerovné podmínky rozhodla upozornit návrhem tohoto nového zákona. Masturbace je v podstatě akt proti nenarozenému dítěti, stejně jako potrat. Tak proč by za něj měly být souzeny jenom ženy?

„Ano, zní to jako legrace. Ale málokdo ví, čím musí ženy v Texasu projít, pokud nechtějí dítě. Legislativa jim v podstatě zabraňuje dosáhnout jakékoliv zdravotní péče. Musejí podstoupit ultrazvuk, kde vidí dítě. Nemá to nic společného se zdravím. Vláda v nich chce vyvolat pouze pocit viny a to, aby změnily na interrupci názor,“ vysvětluje Jessica Farrar.

Svým návrhem chtěla vyvolat diskuzi, co všechno musí ženy podstupovat a jak ponižující celý proces v dnešní době je. Muži mají za těhotenství stejnou zodpovědnost jako ženy a měli by si to uvědomit.