Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Politici reagují na hospitalizaci prezidenta: Mrazí mě z toho, říká Okamura. Pekarová se obula do Hradu

Prezident Miloš Zeman.
Zdroj: Profimedia
Reakce

Prezident Miloš Zeman je hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Jeho ošetřující lékař Miroslav Zavoral odmítl sdělit důvody hospitalizace, jelikož musí dodržet lékařské tajemství. Mezitím ale Česko obletěly snímky, na kterých vypadá prezident bezvládně a spekuluje se tak, že situace je vážná. Například Tomio Okamura uvedl, že z toho má špatný pocit. 

"Mrazí mě z toho. Když sanitka odjíždí v doprovodu vozidel, jediné, co si můžu přát, pakliže v ní byl pan prezident, aby se jeho zdravotní stav stabilizoval. Protože myslím, že každý slušný člověk si nemůže přát nic jiného,“ reagoval překvapeně Tomio Okamura v Partii televize CNN Prima NEWS.

Z dostupných záběrů, které zveřejnil například portál Novinky nebo iDnes, vypadal prezident Zeman bezvládně. "Když jsem to viděl těch pár sekund, mám z toho špatný pocit," okomentoval situaci předseda SPD.

Jednání Hradu je trapné

Nečekaná situace neunikla ani Marku Ženíškovi (TOP 09). "Lidi kolem prezidenta budou lhát do poslední minuty. Je to ostudné, trapné a nedůstojné. Že návštěva ÚVN není plánovaná, vidí každý. Nejen Zeman, ale i tito lidé mají na svědomí naprostou destrukci instituce hlavy státu v ČR," napsal navrátilec do Sněmovny na Twitteru. Narážel tak na komunikaci Hradu, kdy mluvčí Jiří Ovčáček dlouho mlžil a tvrdil, že je prezident v pořádku.

Podobný názor jako Ženíšek zastává i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. "Přemýšlím, jak by se dalo slušně nazvat blízké okolí prezidenta Zemana, které tohle všechno dopouští. Ale slušná slova mě nenapadají…," napsala politička na Twitteru.

Zemanovým zdravotním stavem je znepokojen i Miroslav Kalousek. "Jako občan nemusím znát diagnózu prezidenta republiky. Mám ale právo na informaci, zda je schopen vykonat svoji pravomoc jmenovat vládu, ať už je diagnóza jakákoliv," uvedl na sociálních sítích někdejší ministr financí.

Související články

Další články