Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Politici na Letné neměli místo. Kteří z umělců vystoupili před davem demonstrujících

Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 27 fotografií
demonstrace na letné
Velká demonstrace na Letné je u konce. Kdo z umělců přišel podpořit hnutí Milion chvilek pro demokracii?

Demonstrace na Letné byla největší od listopadu 1989. Na pražské Letenské pláni se sešlo přes 250 tisíc lidí z celé republiky. Podpořit pořádající hnutí Milion chvilek pro demokracii a vyjádřit svůj nesouhlas s aktuálním děním v politice přišla řada umělců.

Na Letnou dorazila například legendární dvojice umělců Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, kteří i zazpívali. Svůj názor přišel vyjádřit i herec a ředitel Dejvického divadla Martin Myšička.

Za herce promluvil Filip Rajmont a vyřídil podporu od herců Národního divadla Saši Rašilova, Vladimíra Javorského, Davida Prachaře či Davida Matáska a dalších.

Na pódiu se ukázala i zpěvačka Bára Basiková, zpěvačka Sandra Pogodová nebo Simona Babčáková. Zazpíval i Vladimír Mišík nebo Tomáš Klus (33). Před demonstrující přišel promluvit i zpěvák Radek Banga.

Celým odpolednem prováděl hlavní organizátor Mikuláš Minář, který oznámil datum příští velké demonstrace. Ta se uskuteční 16. listopadu znovu na Letné. Protesty budou podle organizátorů probíhat i 28. října.

Související články

Další články