Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Politici na dovolené: Piráti se vydali po Čechách, Nacher na Madeiru a Pospíšil se koupe se psy

Politici na dovolené: Patrik Nacher vyrazil na Madeiru, Zdeněk Hřib do Sloupu a Martin Kupka na tábor
Zdroj: Se souhlasem Zdeňka Hřiba/Markéty Pekarové Adamové/Jiřího Pospíšila
+ Dalších 15 fotografií
Dovolená

Stejně jako každý jiný i politici si na čas potřebují oddechnout. Proto se řada z nich od začátku prázdnin vydala na dovolenou. Někteří, jako třeba Zdeněk Hřib (Piráti), volí pro svou destinaci k odpočinku české luhy a háje, jiní pak zamířili do zahraničí. Například Petr Fiala (ODS) je v současnosti v Chorvatsku, Patrik Nacher (ANO) se zase nedávno pochlubil na Instagramu, že se vrátil z Madeiry. 

Jako většinou, když se naskytla možnost, i letos tráví Petr Fiala s manželkou dovolenou v Chorvatsku. Jak se pochlubil portálu Blesk, nachází se v oblíbené české dovolenkové destinaci právě nyní, a proto ho aktuálně v pracovních povinnostech zastupuje Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Na dovolenou před několika dny vyrazil i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Ten nezapomněl ani na své čtyřnohé miláčky. "Sirná termální voda je super nejen pro lidskou kůži, ale i pro holé psy, proto ji miluji," liboval si Pospíšil na Instagramu a k příspěvku přidal fotku ze společné koupele se psy.

Kupka vyrazil na tábor

Poněkud jiný typ dovolené si dopřál ministr dopravy Martin Kupka, který se tradičně vydal jako vedoucí na skautský tábor. "Tak po roce zpět na skautském táboře v kraji pod Bezdězem. Ploučnice, hluboké lesy a pískovcové skály se tu všem vpisují hluboko do duše," pochvaloval si na Instagramu Kupka, který na táboře strávil 14 dní a samozřejmě se podílel i na jeho závěrečném úklidu, kdy bylo potřeba rozebrat a odvézt všechny stany.

Dovolenou má za sebou i předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Ta je známá tím, že zrovna dvakrát nevyhledává povalování na pláži a radši volí aktivní dovolenou. "Když si mám vybrat, jestli strávit dovolenou u moře, nebo na horách, tak mám jasno," sdělila Pekarová Adamová na Instagramu a připojila fotku z horského trekingu.

Nacher na Madeiře

Do hor se vydal i senátor a kandidát na prezidenta Pavel Fischer, který dovolenou využil, aby si oživil vzpomínky na svatbu. "Vrátili jsme se s Klárou (manželkou) na místa, kde jsme byli před 29 lety na svatební cestě. Bylo nám tu skvěle. Hezkou neděli vám všem přejeme z Tater!" napsal ke společné fotografii, na níž pózuje před majestátními Tatrami.

Naopak Patrik Nacher (ANO) si dopřál dovolenou u moře, stejně jako v červenci jeho stranický šéf Andrej Babiš. Proto vyrazil na nějaký čas na exotickou Madeiru. "Pár dnů dovolené na Madeiře… O 10 stupňů méně než v Praze. Je tam báječně a navíc jsme začal cvičit a psát knihu Dvojí metr. Vrátil jsem se osvěžen, a přesto unaven," uvedl Nacher na Instagramu.

Pecková v Londýně

Do zahraničí zamířila i středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN). Ta se vypravila za dcerou Agátou na několik dní do Londýna. "Dobré ráno, Londýne. Mám nějaký čas pro sebe, zatímco je Agáta ve škole. Krásně strávený čas, včera jsem nachodila 25 kilometrů," pochlubila se Pecková v angličtině na svém instagramovém účtu.
Našli se i tací politici, kteří se vydali na dovolenou po Česku. Podobně jako Ivan Bartoš i primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zvolil malebná zákoutí České republiky, konkrétně pak hrad Sloup poblíž Lužických hor. "Zdravím vás z rodinné dovolené v severních Čechách z hradu Sloup! Užívám si poslední (pro mě velmi vzácné) dny dovolené s rodinou před kampaňovou smrští. Nálada zatím skvělá!" zdravil své fanoušky pražský pirát skrze instagramový příspěvek, na němž zapózoval i se svou ženou.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy