Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Policisty, kteří se vyfotili s Jiřím Kajínkem, teď čeká trest: Je to ohrožení profesní cti!

Zdroj: Twitter
+ Dalších 12 fotografií
Jedna nevinná fotka jim způsobila problémy v práci! Když ostravští policisté viděli zastavovat luxusní mercedes Jiřího Kajínka (57), spěchali pro společný snímek. Asi je nenapadlo, co to vyvolá. Vedením policie jsou pranýřováni a nejspíš je čeká trest.

Řada lidí kroutí hlavou, další se jich zastávají. Za společnou fotografii s omilostněným vězněm Jiřím Kajínkem (57) ale ostravští policisté schytávají největší kritiku ze strany policejního vedení.

Přitom sám Kajínek je nabádal, aby se s ním radši nefotili. Nebylo to zdaleka poprvé, co se s ním chtěli cvaknout policisté. Už když se kdysi fotil s muži zákona na Václavském náměstí, odrazoval je, aby neměli problémy v práci. Sám také nechápe, proč lidé dávají fotky na internet.

Věc, která se udála před budovou ostravské Vysoké školy báňské, nyní vyšetřuje odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Moravskoslezské­ho kraje.

„S jednáním policistů nesouhlasíme, vnímáme ho jako ohrožení profesní cti. V případě zjištění protiprávního jednání policistů bude věc postoupena řediteli Městského ředitelství policie Ostrava k přijetí opatření," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Rovněž policejní prezidium považuje věc za nevhodnou.

Jelikož se nejedná o trestný čin, hrozí policistům „jen“ kázeňský postih. Ten může mít podobu snížení jednoho platu, pravděpodobnější je však výtka či napomenutí.

Související články

Další články