Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Policisté zadrželi zdrogovaného muže. V dodávce měl medvěda a vlka

Policisté zadrželi zdrogovaného muže. V dodávce měl medvěda a vlka
Zdroj: Policie ČR
VYCPANÁ ZVÍŘATA
Minulý týden policejní hlídka učinila nezvyklý objev. V obci Lidečko na Vsetínsku zastavila nákladní vůz, v jehož kufru objevila vycpaného medvěda, vlka a další zvířata. Na jejich držení ale neměl zdrogovaný řidič oprávnění. Hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.

Třicetiletý řidič cestoval nákladním vozidlem od státních hranic se Slovenskem přes obec Lidečko. Policejní hlídka zrovna prováděla běžnou silniční kontrolu a když projíždějícího muže zastavila, nestačila se divit. Nejdříve mu policisté provedli test na alkohol a další návykové látky. Test k mužově smůle vyšel na přítomnost návykových látek pozitivně.

Policisté šli následně zkontrolovat nákladový prostor dodávky a uvnitř našli množství preparovaných živočichů. Mezi nimi nechyběl medvěd hnědý, lev, tetřev hlušec nebo třeba vlk obecný. K držení a následné přepravě musí mít majitelé výjimku, protože se jedná o chráněné živočišné druhy. Zadržený řidič ale výjimku neměl a byl obviněn kriminalisty z přečinu. Pokud mu bude prokázána vina, hrozí muži v lepším případě zákaz činnosti nebo propadnutí věcí a v horším případě tříletý trest odnětí svobody.

Související články

Další články