Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Policista zraněný při havárii BMW i8 se probral z umělého spánku! Jak se bude případ vyvíjet dál?

Zdroj: BMW
+ Další 3 fotografie
Policista, který v pondělí večer havaroval se sportovním BMW i8, se podle ČT24 probral z umělého spánku a jeho stav se lepší. Zároveň však narůstá tlak na šéfa jihomoravské policie Leoše Tržila, který o případu značně mlžil. Vedení po něm žádá, aby z funkce odstoupil.

Policejní auto havarovalo v pondělí kolem desáté hodiny večerní do potoka v Brně-Chrlicích. Ve voze seděl zmíněný policista a také zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který jako civilista v autě neměl co dělat.

Kvůli tomu také vzrůstá tlak na ředitele Tržila, který Krulišovi podle všeho jízdu povolil. „Na Tržila je tlak, aby rezignoval, protože projížďku v autě měli domluvit při večeři s prezidentem a nebyla to žádná oficiální akce. Vysvětlení po něm chce už i vedení policie, hlavně proto, jaké nesrovnalosti a výmluvy předvedl," uvedl zdroj pro MF Dnes.

Policie totiž zpočátku nehodu vysvětlovala tak, že se stala během přehlídky vybavení integrovaného záchranného systému prezidentskému týmu, což popřel sám prezident Miloš Zeman. Ten uvedl, že tou dobou byl ve svém hotelovém pokoji. Od té doby se policie k případu raději nevyjadřuje.

Nadále je však nejasné, kdo auto řídil. Spekuluje se totiž o tom, že za volantem seděl Kruliš a po nabourání se muži prohodili. Tyto spekulace vyvrátí či potvrdí až výsledek vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), to však kvůli znaleckým posudkům může trvat i několik měsíců.

Policista byl podle zpráv ČT24 dnes probuzen z umělého spánku a sám dýchá. Mluvčí policie tuto zprávu však nepotvrdila s tím, že nemůže poskytovat informace o stavu pacienta.

Související články

Další články