Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Policista ve Vejprtech zachránil 10 lidí, sám se nadýchal kouře: Vyznamenám ho, řekl Miloš Zeman

Zdroj: koláž eXtra.cz
požár
Ve Vejprtech na Chomutovsku vypukl krátce před pátou hodinou ranní požár v domově pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Plameny si vyžádaly 8 životů, dalších 29 lidí je zraněných, 3 z nich těžce. Hrdinsky se zachoval jeden z policistů, který bez dýchací masky šel do hořící budovy a zachraňoval její obyvatele. Z ohnivého pekla se mu podařilo dostat 10 osob. Prezident Miloš Zeman (75) následně řekl, že ho za jeho čin vyznamená.

Požár v domově pro postižené podle vypukl krátce před pátou hodinou ranní. Kvůli nepřízni počasí nemohl vzlétnout vrtulník, na místě zasahovali hasičské jednotky, policisté i záchranáři. Jeden z policistů dokonce riskoval vlastní život a bez hasicího přístroje a dýchací masky dostal z plamenů 10 osob. Sám se přitom nadýchal kouře.

O hrdinském činu policisty informoval skrz Českou televizi náměstek krajského policejního ředitele Petr Sytař. „Policista se podílel na záchraně klientů. Při této události se nadýchal zplodin a je na vyšetření v nemocnici. Určitě mu patří velké dík, protože není vybaven tak, aby měl přístroje a veškeré náležitosti, aby se nenadýchal kouře,“ uvedl.

Každý dobrý skutek musí být po zásluze odměněn, prezident Miloš Zeman (75) v pořadu Press klub Frekvence 1 řekl, že chce policistovi udělit medaili za hrdinství. „Kromě toho, že bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým, tak bych vám chtěl sdělit, že mi bude ctí, policistovi, který vytáhl deset lidí s nasazením vlastního života, udělit 28. října medaili za hrdinství,“ prohlásil.

Oběti

Plameny si vyžádaly 8 obětí, dalších 20 lidí je zraněných, 3 z nich těžce. Dvě osoby v nemocnici bojují o své životy. Příčina vzniku požáru je kriminalisty vyšetřována jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Související články

Další články