Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Policista na Jindřichohradecku vystřelil po agresivním muži, ten zraněním podlehl

Policie vyhlásila pátrání. Václav se ztratil v pátek po vyučování.
Zdroj: profimedia
střelba
Na Jindřichohradecku přišel muž o život při policejním zásahu. Strážníci byli přivoláni do chatové oblasti, kde měl jeden z policistů vystřelit na agresivního muže, který po zákroku zemřel. Celý incident bere do rukou Generální inspekce bezpečnostních sborů.

K tragickému incidentu u obce Smržov na Jindřichohradecku došlo ve středu kolem osmé hodiny večer. Strážníci měli jet vyřešit zatím neznámý problém, avšak situace se na místě zjevně zvrhla, jeden z policistů zastřelil agresivního muže.

Případ bude řešit inspekce

"Zasahující policista z obvodního oddělení Třeboň použil služební zbraň proti agresivnímu pachateli. Ten při zákroku utrpěl zranění, kterému na místě podlehl," vysvětlila ve čtvrtek mluvčí policistů Štěpánka Schwarzová. Zatím není jasné, co se v chatové oblasti stalo, ani co incidentu předcházelo. Celý případ bude prošetřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

"Tuto záležitost jsme si převzali a momentálně ji prověřujeme. Převzetí této záležitosti je standardním postupem a děje se tak zpravidla v případech, kdy byla při zákroku použita služební zbraň. Vzhledem k tomu, že jsme na samém začátku, nebudeme k věci v tuto chvíli poskytovat další informace," vylíčila pro TN.cz mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Podle idnes.cz policie jezdila na místo často, několik lidí mezi sebou mělo v chatové osadě spory a svou roli údajně sehrály drogy...

Související články

Další články