Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Policista na Jindřichohradecku vystřelil po agresivním muži, ten zraněním podlehl

Policie vyhlásila pátrání. Václav se ztratil v pátek po vyučování.
Zdroj: profimedia
střelba
Na Jindřichohradecku přišel muž o život při policejním zásahu. Strážníci byli přivoláni do chatové oblasti, kde měl jeden z policistů vystřelit na agresivního muže, který po zákroku zemřel. Celý incident bere do rukou Generální inspekce bezpečnostních sborů.

K tragickému incidentu u obce Smržov na Jindřichohradecku došlo ve středu kolem osmé hodiny večer. Strážníci měli jet vyřešit zatím neznámý problém, avšak situace se na místě zjevně zvrhla, jeden z policistů zastřelil agresivního muže.

Případ bude řešit inspekce

"Zasahující policista z obvodního oddělení Třeboň použil služební zbraň proti agresivnímu pachateli. Ten při zákroku utrpěl zranění, kterému na místě podlehl," vysvětlila ve čtvrtek mluvčí policistů Štěpánka Schwarzová. Zatím není jasné, co se v chatové oblasti stalo, ani co incidentu předcházelo. Celý případ bude prošetřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

"Tuto záležitost jsme si převzali a momentálně ji prověřujeme. Převzetí této záležitosti je standardním postupem a děje se tak zpravidla v případech, kdy byla při zákroku použita služební zbraň. Vzhledem k tomu, že jsme na samém začátku, nebudeme k věci v tuto chvíli poskytovat další informace," vylíčila pro TN.cz mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Podle idnes.cz policie jezdila na místo často, několik lidí mezi sebou mělo v chatové osadě spory a svou roli údajně sehrály drogy...

Související články

Další články