Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Policie zná totožnost řidiče s majáčkem! Jde o jejich kolegu

Muž, který byl nejprve označen za falešného policistu a řádil svou modrou Škoda Fabia Combi po Středočeském, Ústeckém a Libereckém kraji, je skutečně muž zákona. Za použití nelegálních modrých majáčků zastavoval řidiče a podle jejich tvrzení z nich lákal peníze pod záminkou pokuty.

V pondělí navečer ovšem policie oznámila, že policista není falešný, ale skutečný. Teď kvůli svému jednání má pořádný problém. „Řidiče jsme dnes ztotožnili. Jde o policistu, který měl v té době volno. Služební funkcionář s ním okamžitě zahájil kázeňské řízení,“ uvedli policisté na sociální síti Twitter.

„V tuto chvíli nelze předjímat, jakým směrem se věc bude dále ubírat. Důležité pro další postup bude i podání vysvětlení řidiče, který záznam jednání policisty pořídil. Na základě vyhodnocení všech skutečností se služební funkcionář rozhodne o dalším postupu,“ doplnil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. K policistovi uvedl, že je zaměstnancem cizinecké policie.

Zároveň Bocán poprosil další řidiče, kteří se s policistou setkali, aby se přihlásili na telefonním čísle: 974 836 051.

V pondělí se na internetu objevilo video, které na případ upozornilo. "Cestou z České Lípy v obci Medonosy mě zastavil tento zmetek, který tvrdil, že je policajt, a zkoušel na mně vybrat pokutu, tak si na něj dávejte pozor. Navíc jezdí jako neskutečný prase,“ napsal uživatel Facebooku, který na podvodníka narazil a natočil ho na video.

Na záběrech je vidět, jak muž v modré Škodě Fabii Combi předjíždí řidiče, který má naštěstí na předním skle umístěnou kameru. Řidiče za pomoci modrých majáčků zastavuje a následně v civilním oblečení vystupuje z auta. Duchapřítomného řidiče se snažil přesvědčit o tom, že je policista, a chtěl po něm pokutu. Když zjistil, že nepochodí, rychle nasedl do auta a ujel.

Související články

Další články