Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Policie zesnulého Jiřího Jurtina našla po třech dnech pátrání: Je nebezpečný, varovala. Dojemná poslední SMS

Jiří Jurtin spáchal sebevraždu.
Zdroj: Se souhlasem Jiřího Jurtina
+ Další 2 fotografie
pátrání

Jak redakce eXtra.cz již jako první informovala, kontroverzní filmový producent s dluhy za stamiliony korun Jiří Jurtin (†46) je po smrti. Spáchal sebevraždu. Redakce eXtra.cz zmapovala dění posledního dne jeho života, máme znění poslední zprávy přátelům a víme, jak po něm pátrala policie, která ho označila za nebezpečného. Našla ho ale až po třech dnech jen díky pátrání jeho přátel.

Jiří Jurtin: Esemeska na rozloučenou

Filmový producent Jiří Jurtin, který stojí například za filmy Lída Baarová nebo Babovřesky, ukončil svůj život. Jak web eXtra.cz uvedl již dříve, podle všeho k tomu došlo v pátek, kdy nejbližším přátelům rozeslal esemesku.

„Bylo tam něco ve smyslu jako Děkuji ti za vše, co jsi pro mě udělal(a), už nemohu dál, vzpomínej na mě v dobrém,“ sdělil eXtra.cz pod podmínkou anonymity velmi blízký přítel zesnulého producenta.

„To ale už udělal i dřív, takže ne každý to bral vážně. Ale někdo z blízkých se rozhoupal a ohlásil obavy policii,“ sdělil dále zdroj.

Redakce eXtra.cz má i záznam z veřejně dostupné policejní databáze, který dokazuje, že po Jurtinovi od pátku oficiálně pátrala policie. Byl pohřešovaný. V databázi (nyní už záznam není dostupný) ho dokonce označila za nebezpečného. Důvody nám policie nesdělila, nicméně o něm tvrdila , že nemá být ozbrojený, ale jeho zbraň se prý našla na místě spolujezdce. Život však měl ukončit coby těžký cukrovkář předávkováním inzulínem a léky.

Jiří Jurtin byl podle policie nebezpečný.


Proč se zabil

„V pátek se mu sesypalo hned několik věcí. Chystal nějaký film a došlo tam k velkému konfliktu, protože na něj sliboval peníze a ty samozřejmě nebyly. Kromě toho mu také strašně chyběl čtyřletý syn Bastík a hrozil mu i kriminál,“ vypočítávají přátelé Jiřího Jurtina.

Producent se odjel zabít do Kerska, které proslavil spisovatel Bohumil Hrabal. Tam dříve producent bydlel s manželkou, než se odstěhovala a prodala jejich domek.

Policie: Jak jsme našli tělo

„Pátrání po pohřešované osobě vyhlašovala pražská policie. Mohu potvrdit, že v pondělí 26. 9. 2022 po 14. hodině na základě oznámení občana hlídka obvodního oddělení Nymburk našla vozidlo v chatové oblasti Kersko, ve kterém se nacházel muž bez známek života, ročník 1976. Byla nařízena pitva, která určí přesné příčiny úmrtí,“ sdělila eXtra.cz středočeská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

„Nakonec jeho polohu zjistil přes GPS až jeho spolupracovník, který údaje předal policii. Věděli jsme, že kdo najde auto, najde i jeho. A také že ano, tvrdí další důvěryhodný zdroj.

Nalezení těla potvrdili naší redakci i středočeští záchranáři. „V pondělí byl po druhé hodině odpolední do chatové oblasti Kersko vyslán náš koroner k potvrzení úmrtí a prvotnímu ohledání těla,“ uvedla jejich mluvčí Monika Nováková.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy