Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Policie zarazila mejdan v centru Prahy s 63 lidmi: Chystá se demonstrace proti opatřením

Policie zarazila mejdan v centru Prahy s 63 lidmi: Chystá se demonstrace proti opatřením
Zdroj: Profimedia.cz
nepokoje
Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy. Přestupku kvůli nedodržení vládních omezení proti šíření koronaviru se dopustilo 59 přítomných, z toho pět mělo u sebe marihuanu. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle zjištění ČTK byli účastníky večírku cizinci. Na nedělní odpoledne se pak lidé chystají v Praze demonstrovat proti vládním opatřením.

Policisté podle mluvčího zasahovali v domě kolem půlnoci na základě svých zjištění, že někteří lidé uvnitř mají u sebe drogy.

Akci podle policie organizovalo sedm lidí, kteří byli mezi přítomnými. Všechny účastníky policisté zadokumentovali a zjištěné přestupky předali k řešení správním orgánům. Tři cizince předali kvůli nesrovnalostem v cestovních dokumentech cizinecké policii a pěti lidem, u kterých našli malé množství marihuany, uložili pokutu, doplnil Rybanský.

Podle současných protikoronavirových opatření je zakázáno noční vycházení a shlukování lidí. Uzavřeny jsou také služby, restaurace, hotely, vnitřní sportoviště nebo kulturní zařízení a řada obchodů. Tato zpřísněná pravidla platí v ČR od 27. prosince.

Demonstrace

Na pražském Staroměstském náměstí se dnes odpoledne uskuteční demonstrace proti vládním opatřením, která souvisejí s koronavirovou pandemií Svou účast na akci nazvané Otevřeme Česko přislíbila více než tisícovka protestujících. Dodržování veřejného pořádku i současných vládních nařízení budou v centru hlavního města kontrolovat dvě stovky policistů. Demonstraci svolala iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES

Organizátoři shromáždění uvádějí, že vláda stávající situaci nezlepšuje, ale zhoršuje. Tvrdí, že se dokážou účinněji chránit sami. Nechtějí nadále respektovat opatření, která podle nich nejenže nefungují, ale zapříčinila "pandemii chudoby, nezaměstnanosti, krachujících firem a nevzdělanosti". Zároveň ovšem vyzvali účastníky, aby přišli v rouškách a aby se přizpůsobili poklidné atmosféře akce.

Na náměstí mají zaznít projevy zástupců podnikatelů v pohostinství, fitness trenérů, lékařů, maturantů či Podnikatelských odborů. Během dvouhodinového programu se chystá vystoupit také zpěvák Daniel Landa (52).

Na sociální síti Facebook slibovalo den před konáním akce svou účast 1500 lidí, dalších 4200 lidí projevilo o demonstraci zájem. Policie na místo vyšle zejména pořádkovou službu a také členy antikonfliktního týmu.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy