Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Policie zadržela po honičce dealerku: Obsah její tašky zkušené muže zákona šokoval

Zdroj: Policie České republiky
DROGY
Policisté na Bruntálsku se mohou pochlubit velmi zajímavým úlovkem. Zajistili pětadvacetiletou ženu, která se před hlídkou mužů zákona snažila zběsilou jízdou o únik během běžné silniční kontroly. Jejich výzev neuposlechla a policisté jí dali jen malinkou šanci, když po patnáctikilometrovém pronásledování jejího vozu ji zadrželi. Následné zjištění jim s nadsázkou řečeno muselo vyrazit dech.

Podle vyjádření policie na jejím portálu měla žena více důvodů k ujíždění. Poté, co ji policisté zastavili, zjistili, že je pod vlivem drog. Jenže tím to nekončilo… Nikdy totiž nevlastnila řidičský průkaz, měla udělený zákaz řízení a v jejím vozidle na policisty čekalo hodně velké překvapení.

Kromě 100 gramů pervitinu, marihuany, tablet s neznámou látkou žena převážela v hotovosti 90 tisíc korun. Nakonec se žena nesnažila ani zatloukat. Policistům uvedla, že drogy ve vozidle měla k dalšímu prodeji. Při následné domovní prohlídce v jejím bydlišti policisté zajistili také věci sloužící k aplikaci či distribuci drog a seznamy odběratelů drog.

Policejní komisařka z oddělení obecné kriminality v Krnově zahájila v těchto dnech trestní stíhání ženy ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Kriminalisté ji také obvinili z toho, že měla nejméně od května do svého zadržení prodávat uživatelům v okrese Opava pervitin. Ke své trestné činnosti se doznala, policistům uvedla, že návykové látky ve vozidle měly být určeny k dalšímu prodeji. Drogu měla prodávat za částku 1000 až 1400 korun za gram, týdně pak prodávala sedmi až osmi odběratelům po dávkách od 0,1 g až do 1 gramu pervitinu. Trestní stíhání je vedeno vazebně a hrozí jí trest odnětí svobody až do výše deseti let.

Související články

Další články